Sprzedaż 1500 ciągników rocznie już w 2013 r.? Plany są imponujące. Dzisiaj firma przewiduje, że na koniec 2008 r. sprzedaż osiągnie 300 sztuk. Ambitne założenia mają być możliwe do zrealizowania dzięki wdrożeniu nowego planu produkcyjnego, zakładającego otworzenie zakładu produkcyjnego w obwodzie moskiewskim. Zakończenie inwestycji jest planowane w pierwszej połowie 2009 r. Produkowane będą ciągniki o mocy od 165 do 250 KM. Część z nich ma być sprowadzana z Niemiec i tylko uzupełniana niektórymi elementami produkowanymi w Rosji (felgi, opony, układy hydrauliczne). Inne będą składane na miejscu z części importowanych oraz wytwarzanych na miejscu.

deutz1.jpg

Autor: K.Hołownia

SDF podpisało również umowę z największym rosyjskim producentem maszyn rolniczych „Concern Tractor Plants”, z którym ma kooperować w zakresie składania kombajnów zbożowych (ponad 270 KM) i traktorów. W planach jest także wspólne skonstruowanie ciągnika kołowego o mocy 350 KM, do którego produkcji wykorzystane zostaną komponenty stosowane w ciągnikach gąsienicowych produkowanych przez CTP. Maszyny będą sprzedawane pod marką AgromashHolding, wyłącznie w krajach WNP.

Rynek ma być zdobywany również przez wzmocnienie sieci sprzedaży. Wyłącznym dystrybutorem na Rosję będzie firma EuroAgroPodstavka. W ubiegłym roku w Moskwie otwarto magazyn części zamiennych oraz przeprowadzane są szkolenia serwisu. Duży nacisk zostanie położony na działania marketingowe, mające na celu nadanie produktom i firmie odpowiedniej widoczności na rynku.

Źródło: farmer.pl