Nowa struktura organizacyjna oraz strategia działania koncernu w Polsce została zaprezentowana przez Roberta Brzozowskiego, dyrektora generalnego SDF Polska w obecności Prezesa SDF Vittorio Carozzy, dyrektora generalnego SDF, Francesco Carozzy, Lodovico Bussolatiego oraz dyrektora handlowego na rynki Europy Rainera Morgensterna.

– Jestem bardzo dumny z naszych pracowników w Polsce. Są oni bardzo zaangażowani w działalność firmy – powiedział Rainer Morgenstern. - Dałem im nowe biuro, a oni w zamian obiecali, że obroty firmy wzrosną - dodał z uśmiechem.

Robert Brzozowski podkreślił wagę nowej siedziby koncernu w Polsce, szczególnie w zakresie szkoleń:

– Daje ona możliwość stałego podnoszenia kwalifikacji przedstawicieli sieci dealerskiej, zarówno w zakresie znajomości produktów, jak również udoskonalania umiejętności obsługi klientów. Ponadto możliwość stałego systematyzowania wiedzy handlowców oraz serwisantów, w świetle stale rozwijającej się technologii gamy oferowanych produktów, jest niezbędny elementem dla budowania silnej pozycji na coraz bardziej wymagającym rynku.

Robert Brzozowski odniósł się także do najbliższych planów SDF w naszym kraju.

– Zeszły rok zakończył się dla nas bardzo dobrymi wynikami. Osiągnęliśmy 3 pozycję wśród producentów zachodnich jeśli chodzi o sprzedaż ciągników w naszym kraju z wynikiem 10,85 proc. udziału rynkowego. Obecnie wprowadzamy serię 4 E zastępującą ciągniki Agrolux i z tymi ciągnikami wiążemy duże nadzieje. Nie chcemy jednak, żeby nasza pozycja na rynku była oparta tylko na ciągnikach mniejszej mocy; widzimy co się dzieje jeśli chodzi o pozostałe segmenty rynku. Mamy świadomość, że rynek ciągników o mocy w przedziale 50 – 120 KM jest rynkiem dominującym, bo reprezentuje prawie 70 proc. potencjału całego rynku, natomiast chcemy rozwinąć naszą pozycję w wyższych segmentach, stąd też prowadzone przez nas w tym roku akcje handlowe, których pierwsze efekty są bardzo pozytywne i mam nadzieję, że pomoże nam to w odzyskaniu pozycji na rynku ciągników wyższej mocy – kontynuuje.

Podczas uroczystości współpracujący z SDF dealerzy otrzymali dyplomy w uznaniu za wieloletnią współpracę.