- Najważniejszym celem tej strategii jest zapewnienie ciągłości dostaw wysokowydajnych maszyn linii zielonkowej. Współpracując z godnymi zaufania partnerami, będziemy mogli nadal oferować naszym klientom asortyment produktów wysokiej jakości. Co więcej, strategiczna dominacja i rozbudowana sieć dystrybucji naszych partnerów przyczynią się do umocnienia naszej pozycji, a także oferować jeszcze bardziej sprawną obsługę posprzedażną – komentuje Massimo Bordi, prezes SDF.

W długoterminowych planach SDF jest dystrybucja sprzętu marki Deutz-Fahr wyprodukowanego w zakładzie Kuhn (Geldrop, Holandia), tzn. kosiarek bębnowych, kondycjonerów do kosiarek bębnowych, pras, owijarek bel i kombinacji owijarek bel. Kosiarki tarczowe, kondycjonery do kosiarek tarczowych, przetrząsarki, zgrabiarki i przyczepy samozbierające produkowane w zakładzie Kverneland (Kerteminde, Dania) również będą dostarczane pod marką Deutz-Fahr.

W wyniku tej strategii przewiduje się wzrost sprzedaży maszyn linii zielonkowej, a docelowo podwojenie obecnego obrotu rocznego w wysokości 40 mln euro w ciągu najbliższych trzech lat. Ma to się to odbywać przez zwiększenie sprzedaży na istniejących rynkach i rozszerzenie sprzedaży na nowe rynki .

Nowa strategiczna organizacja zapewni ciągłość linii produktowej i zostanie wprowadzona w życie przez sieć dystrybucji SDF do 1 września 2010 r. Globalna dystrybucja linii maszyn zielonkowych firmy DEUTZ-FAHR będzie prowadzona wyłącznie przez sieć sprzedaży SDF.

źródło: farmer.pl/Grupa SDF