Nowa kombinacja kosząca to oferta przeznaczona dla większych gospodarstw, do dużej powierzchni użytków zielonych. Konstruktorzy maszyny dołożyli starań, aby zapewnić Novacat X8 dobre kopiowanie terenu i łatwą obsługę.

Kosiarki mogą pracować solo lub w kombinacji: przód-tył, a także z ciągnikiem z rewersem. Dostępne w wersji ze spulchniaczem palcowym lub walcowym oraz kolekttorem.Konstrukcja spulchniacza palcowego oraz osłony wewnętrznej została całkowicie zmieniona. W porównaniu z poprzednimi modelami poprawiono dostęp do napędu pasków.

Spulchniacz walcowy posiada dwa obustronnie napędzane walce z poliuretanu, sprawdzony w kosiarkach ciągnionych i kombinacji koszącej NOVACAT V10. Nowe osłony boczne składają się hydraulicznie przy zastosowaniu obsługi Power Control, a hydrauliczna blokada transportowa jest w wyposażeniu seryjnym.

Maszyna może być obsługiwana w dwóch wariantach: Select Control (funkcje są wybierane na pulpicie) i Power Control (kompatybilny z ISOBUS) gwarantujący większą automatyzację: obsługę hydrauliczną osłon bocznych (również kosiarki przedniej), na życzenie odciążenie hydrauliczne, licznik hektarów, roboczogodzin i inne.

W Novacat X8 Collector zastosowano taśmę poprzeczną do zakładania środkowego pokosu. Niezależnie jednak od tego rozwiązania, nadal możliwe jest tradycyjne ułożenie pokosu, jak również jego szerokie roztrząśnięcie.

źródło: farmer.pl