Tak samo jak w przypadku siewników nabudowanych Cataya i Centaya siewnik AD-P 01 Special można teraz połączyć z narzędziem uprawowym za pomocą sprzęgu QuickLink.

Siewnik AD-P 01 Special może być wyposażony w zbiornik ziarna o pojemności 850 l lub 1250 l, który opcjonalnie można powiększyć o 250 l stosując nadstawkę. W siewniku dostępne są redlice stopkowe WS lub talerzowe RoTeC-Control z rozstawem rzędów od 12,5 cm albo 15 cm. W celu zapewnienia optymalnego przykrycia siewu glebą siewnik można wyposażyć w zagarniacz dokładny lub zagarniacz rolkowy. Nacisk redlic można regulować mechanicznie za pomocą uniwersalnego narzędzia obsługowego lub hydraulicznie z kabiny ciągnika. Maszyną można sterować za pomocą komputera obsługowego Amadrill+ lub terminala Isobus.

Jak przekonuje producent, wydajna dmuchawa i elektryczny napęd dozownika gwarantują zachowanie właściwej normy wysiewu. Za pomocą elektrycznego dozowania norma wysiewu redukowana jest podczas włączania ścieżek technologicznych w zależności od ilości zamkniętych rzędów.

Nowa segmentowa głowica rozdzielająca siewnika AD-P 01 Special w zależności od rozstawu rzędów daje możliwość włączania ścieżek technologicznych 2 × 5 lub 2 × 6. Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się bezpośrednio za pomocą segmentowej głowicy rozdzielającej i można je bardzo łatwo dopasować do rozstawu kół oraz szerokości opon.

Jako wyposażenie specjalne segmentowej głowicy rozdzielającej dostępne jest elektryczne rozłączanie połówkowe, które umożliwia rozpoczęcie pracy połową szerokości roboczej maszyny w przypadku asymetrycznych układów ścieżek technologicznych. Ponadto na ukośnych poprzeczniakach i w klinach pola możliwe jest automatyczne przełączanie połówek za pomocą systemu GPS-Switch i AutoPoint.