Terminy agrotechniczne gonią, więc gdzie to tylko możliwe, rolnicy sieją kukurydzę. Sprawdźmy więc, jakie zestawy do tego celu wykorzystywane są na polskich polach.

Siewy kukurydzy w pełni

Na podstawie zdjęć, które otrzymaliśmy od naszych Czytelników, można śmiało stwierdzić, iż panuje bardzo duże zróżnicowanie w posiadanym sprzęcie.

Choć wciąż popularne są starsze modele siewników m.in. od Amazone, czy Monosema, to zauważamy, iż przybywa także nowoczesnych, wydajnych maszyn takich marek jak chociażby Horsch, Kuhn, Farmet oraz Ozdoken. 

Podobne zróżnicowanie widać jeśli chodzi o ciągniki. Tym razem nie zabrakło Massey Fergusona, Claasa, Johna Deere'a, Valtry, Case i Lamborghini.

Wciąż jednak otrzymujemy sygnały mówiące o tym, że w spore części kraju wjazd w pole póki co nie jest jeszcze możliwe ze względu na zbyt wilgotne warunki.

Sprawdźmy więc, jakim sprzętem w zakresie siewu kukurydzy dysponują krajowi rolnicy. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas galerią.

A jak wygląda temat siewu kukurydzy u Was? Wsialiście już cały zakładany areał, a może jesteście w trakcie? Dajcie znać w komentarzach!