Targi SIMA-SIMAGENA 2015 odbyły się w dniach od 22 do 26 lutego. Odnotowano 238 848 wejść, w tym 23 proc. stanowili goście spoza Francji, przybyli z 5 kontynentów.

Tegoroczna edycja targów została zainaugurowana przez pana Stéphane'a Le Foll, francuskiego Ministra Rolnictwa, Produkcji Rolno-Spożywczej i Lasów. Ta oficjalna wizyta stanowiła znakomitą okazję do ogłoszenia decyzji o zorganizowaniu edycji targów SIMA w Tajlandii ( we wrześniu 2015 r.) oraz w Algierii ( w maju 2016 r.).

Ważne miejsce na targach SIMA-SIMAGENA 2015 zajmowały innowacje. Zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej edycji "Innovation First!" (Pierwsze innowacje!), wystawcy salonu zaprezentowali blisko 600 nowości - głównie nowe technologie przeznaczone dla precyzyjnego rolnictwa.

Nie da się jednak ukryć skutków zahamowanego dynamiki rozwoju branży rolnej. Wielu handlowców potwierdza znaczące spadki w sprzedaży maszyn, które we Francji sięgają 20-30 proc. Jest to jednak wynik odnoszący się do ostatnich 3-4 lat, w których odnotowany bardzo duży progres w handlu. W porównaniu do lat wcześniejszych, obecna sytuacja nie wygląda źle.

Znacznie mniej miejsca w tym roku zajął salon genetyki zwierząt - SIMAGENA, który został zlokalizowany w hali 7.

- Według powszechnej opinii w targach uczestniczyło wielu odwiedzających, profesjonalistów odpowiedzialnych za realizację nowych projektów, żywo zainteresowanych prezentowaną ofertą. Tegoroczna edycja targów SIMA-SIMAGENA, która charakteryzowała się dużym dynamizmem, pozwala z nadzieją patrzeć na przyszłość branży maszyn rolniczych - podkreśla p. Martine Dégremont, dyrektor targów SIMA-SIMAGENA.