Mimo, że do otwarcia targów SIMA-SIMAGENA 2015 pozostało 5 miesięcy już dziś zarezerwowanych jest blisko 97 procent powierzchni wystawienniczej. Jak zapewniają organizatorzy w tym roku na targach obecnych będzie ponad 1700 wystawców z 42 krajów.

Odbywające się w Parku Ekspozycyjnym Paris-Nord Villepinte targi rokrocznie gromadzą około 250 tysięcy zwiedzających ze 145 krajów.

Tegoroczną nowością są dwa sektory przeznaczone do urządzeń wykorzystywanych przy utrzymaniu terenów zielonych oraz sprzęt do zbioru roślin tropikalnych i specjalnych.

76. edycja targów SIMA-SIMAGENA charakteryzuje się wzrostem obecności firm międzynarodowych (+17% powierzchni w stosunku do 2013 roku), co dowodzi atrakcyjności francuskiego rynku rolnego. Warto odnotować obecność nowych wystawców z Korei, Grecji, Indii, Japonii, Turcji oraz co ważne również z Polski. Będą to przedsiębiorstwa głównie z sektorów: części zamiennych i komponentów do maszyn rolniczych oraz urządzeń do utrzymania terenów zielonych.

Hodowcy odwiedzający 76. Edycję francuskich targów znaczną część swego czasu poświęcą hali 7, w której będą mogli zapoznać się z kompleksową ofertą odświeżonego salonu SIMAGENA prezentującego: urządzenia do hodowli i wyposażenia dla gospodarstw mlecznych, ładowania, transportu i składowania.