Nowe zaczepiane brony talerzowe Sky Agriculture Methys mimo iż, zbudowane są według klasycznego schematu wyróżniają się dwoma rzędami mulczujących karbowanych talerzy, niekonwencjonalną kontrolą głębokości oraz ciekawym designem.

Dwa modele o szerokości 6 i 9 m

Na chwilę obecną zaprezentowano dwa modele hydraulicznie składanych maszyn o szerokości 6 i 8 m. Brony talerzowe Sky Agriculture zaprojektowano do płytkiej uprawy ścierniska na głębokości od 3 do 11 cm.

Wyposażono je w dwa rzędy agresywnych falistych talerzy o średnicy 530 mm zamontowanych na elastomerach. Za nimi pracuje gwarantujący dobre zagęszczenie gleby wał oponowy, który opcjonalnie można uzupełnić broną grzebieniową. Z przodu po bokach bron zamontowane są ponadto podwójne koła podporowe. Przed wałem mamy umiejscowione z kolei koła transportowe o dużej średnicy.

Wspomniana na początku kontrola głębokości pracy w talerzówkach Methys odbywa się nietypowo, bo poprzez obrót belek, na których zamontowane są talerze.

Powyższa konstrukcja bron talerzowych Sky Agriculture Methys zapewnia pracę z wysokimi prędkościami polowymi zapewniającymi duże wydajności. Siedem sztuk nowych francuskich maszyn będzie w tym roku przemierzać kraj nad Sekwaną w celach demonstracyjnych.

Sky Agriculture, czyli specjalista od uprawy bez pługa

Firma Sky Agriculture została założona w 2012 r. przez renomowanego francuskiego producenta maszyn rolniczych Sulky Burel (rok powstania 1936) we współpracy z rolnikami.

Ukierunkowana jest tylko na uprawę bezorkową, a do momentu opracowania brony Methys w ofercie posiadała wyłącznie siewniki i wał mulczujący. Na jej czele stoi rolnik, a zarazem konstruktor David Guy.

W Polsce przedstawicielem przedsiębiorstwa Sky Agriculture jest spółka Soufflet Agro Polska z siedzibą w Poznaniu.