Odśnieżarka może być zaczepiana na ciągniku na przednim lub tylnym trzypunktowym układzie zawieszenia (TUZ). Zaletą takiego urządzenia jest możliwość odrzucenia śniegu i brył lodu na dalszą odległość lub na przyczepę, co nie powoduje tworzenia hałd śniegu na poboczach dróg.

Na sztywnej i lekkiej ramie osadzono elementy robocze: ślimak tnący i transportujący śnieg i lód do środka maszyny oraz wirnik wyrzucający go do komina. Ślimak oraz wirnik są napędzane z wałka odbioru mocy przez przekładnię zębatą oraz łańcuchową.

Komin może być hydraulicznie obracany dzięki przekładni ślimakowej, co pozwala omijać miejsca na które wyrzucanie śniegu nie jest pożądane. Ustawianie w płaszczyźnie pionowej odbywa się ręcznie.

Do oddzielania od podłoża pobieranej warstwy śniegu służy lemiesz wykonany ze stali trudnościeralnej, z której wykonane są również płozy służące ustaleniu głębokości pracy. Odśnieżarka wirnikowa OW1.5 kosztuje 11 990 zł (netto).

Dział maszyn komunalnych to niezwykle istotna pozycja w całym asortymencie Pronaru, dzięki której firma jest znaczącym producentem tego rodzaju sprzętu w Polsce i w Europie. Sergiusz Martyniuk, Prezes Rady Właścicieli Pronaru uważa, że w 2011 r. udział Pronaru będzie jeszcze większy. - Myślę, że w 2011 r. będziemy liderem w produkcji maszyn komunalnych. Rozwija się infrastruktura, budują się drogi, mamy mieć Euro 2012 - mówi Martyniuk.