Początki słowackiej firmy Pneusej datuje się na 1976 r. W międzyczasie (od 1987 r.) wyspecjalizowała się ona w produkcji siewników pneumatycznych opartych na systemie „Accord”. Na czerwcowej wystawie Opolagra można była obejrzeć interesującą słowacką konfigurację uprawowo-siewną Pneusej Pluma 300 o szerokości roboczej 3 m – najlepiej sprzedający się produkt Słowaków.

Agregat składał się z brony wirnikowej PPK 300 wyposażonej w wielostopniową przekładnią 540 obr/min, zęby o długości 260 mm i grubości 15 mm oraz wał Packer o średnicy 550 mm. Siewnik pneumatyczny z nią sprzężony miał pojemność 850 l, mechaniczny lub hydrauliczny napęd dmuchawy, znaczniki przejazdowe składane hydraulicznie, znaczniki przedwschodowe, komputer sterujący Drilmat III,  redlice wysiewające dwutalerzowe DXD HD z kółkiem dogniatającym oraz centralnym mechanicznym dociskiem, zagarniacz oraz oświetlenie.

Zapotrzebowanie na moc całego zestawu podawane przez producenta to około 120-140 KM, a jego masa to 1920 kg.

Jak powiedział nam Jacek Kopaniecki, doradca produktowy, Pneusej Pluma to najlżejszy zestaw na rynku. Ponadto doprecyzował, że brony wirnikowe dostarczane są przez włoską firmę Perugini, a od 2017 roku są one „brandowane” jako Pneusej. Włosi z kolei biorą od Słowaków siewniki. Cała współpraca trwa już 22 lata.