Obecnie w ofercie firmy Claas możemy znaleźć kilka wersji Xeriona o mocach od 462 do 530 KM, wyposażonych w standardowe koła lub gąsienice, jak również w kabiny zamontowane z przodu pojazdu (zamiast pośrodku).

Niedawno informowaliśmy o pierwszym Xerionie 5000 Terra TS sprzedanym w Polsce i pracującym w dużym gospodarstwie w woj. warmińsko-mazurskim. Wczoraj w internecie pojawił się film z najprawdopodobniej modelem 6000 na gąsienicach. 

Flagowy ciągnik Claasa  

Xerion firmy Claas nawiązuje do ciągników systemowych, swoistych nośników narzędzi, takich jak Deutz INtrac czy MB Trac. Debiutująca w latach 90. seria Xerion była pierwszym poważnym traktorem niemieckiej firmy i od początku do końca była konstrukcją własną Claasa.

Wczoraj wieczorem na instagramowym kanale Hof Vogelsang, firmy zajmującej się rolnictwem, szkoleniami i hodowlą krów mlecznych oraz trzody z okolic niemieckiego Lasu Teutoburskiego, ukazał się film z jadącym przez skrzyżowanie najnowszym Claasem serii Xerion. Czy to 6000 Terratrac (Terra TS)? Najprawdopodobniej tak. 

Na razie niewiele wiemy na temat pojazdu. Czy i kiedy zastąpi istniejące modele? A może tylko uzupełni ofertę?  

Kupuj nowe maszyny na preferencyjnych warunkach

Jeden z komentujących film napisał, że do tej pory pojazd widywano w Saksonii, w okolicach Drezna, ale w oblachowaniu modelu 5000. Teraz spotkano go w pobliżu głównej siedziby firmy Claas w Niemczech.