Na wspomnianej stronie rolnik może wybrać odpowiadający mu model oraz kluczowe dla niego opcje wyposażenia, po czym może tę ofertę wydrukować. Zawiera ona ponadto specjalnie skalkulowany rabat, który upoważnia do uzyskania 10 procentowej zniżki na wybrane wyposażenie (promocja do dnia 31.07.2018 r.). Co ciekawe zniżka nie odbiera rolnikowi możliwości dalszej negocjacji ceny końcowej z dealerem.

Opisana strona ma także wbudowany kalkulator finansowania fabrycznego John Deere Financal, który umożliwia obliczenie dokładnych rat za wybrany sprzęt, oprocentowanie kredytu w skali rocznej, wpłatę własną rolnika, ilość rat oraz jej wielkość, prowizję przygotowawczą. Istnieje także możliwość obliczenia kosztów jednostkowych na godzinę roboczą zakupionej maszyny przy założeniu ilości godzin pracy na rok jakie przewidziane są dla wybranego ciągnika.

John Deere jest na razie jedyną marka ciągników rolniczych w Polsce, która prezentuje ceny najpopularniejszych modeli wraz z ich specyfikacjami, co umożliwia łatwe i szybkie porównanie cen konkretnych maszyn.

Na razie strona zawiera 8 modeli o mocy do 130 KM z sugerowanymi cenami netto. Ceny zaczynają się od 93 893 złotych netto za model 5050E do 341 341 zł netto za 6130R. Ciągniki nie pokrywają się mocami, ale prezentują pochodząc z różnych serii różne poziomy wyposażenia i zaawansowania technicznego. Czyli dla każdego coś odpowiedniego.

– Ponieważ wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami (rolnicy z góry zakładali), że różnica cenowa pomiędzy John Deere, a konkurencją jest bardzo wysoka, chcieliśmy być transparentni i pokazać klientom, że tak nie jest. Różnica owszem występuje i zawsze będzie, ale nie jest ona taka wysoka. Nasza marka oferuję konkretne plusy i wymierne korzyści, i to rolnik sam musi ocenić, czy taka różnica w cenie satysfakcjonuje go i czy jest adekwatna do wspomnianych zalet, które za nami stoją – mówi Piotr Dziamski szef marketingu John Deere Polska.

 – Warto dodać, że klienci coraz bardziej zwracają uwagę na dostępność i jakość obsługi serwisowej. John Deere w porównaniu do niektórych producentów, u których ostatnio występują różne perturbacje w tym zakresie, jest solidny i oferuje zawsze serwis na najwyższym poziomie – podsumowuje Dziamski