- Technologia może zajmować długoterminową wiodącą pozycję na rynku pod warunkiem, że oznacza wysoką jakość, dużą wydajność i niezawodność - mówi Gabriele Hammerschmid, dyrektor ds. marketingu ciągników Case IH w Europie. - Uhonorowanie 25-lecia ciągników Magnum poprzez wprowadzenie limitowanej srebrnej edycji ilustruje uznanie,jakim cieszą się te ciągniki.

Pierwsze ciągniki Magnum zjechały z taśm produkcyjnych w 1988 r. Na ówczesne czasy oferowały one dużą moc, wysoki komfort pracy i prostotę obsługi. 18 tys. sztuk Magnum sprzedanych tylko w Europie potwierdza tę popularność. Maszyny z pierwszej serii nadal są w pracy na całym Świecie mając na licznikach tysiące motogodzin.

Dwa z trzech przeznaczonych na Polskę ciągników Magnum w wersji Silver Edition, można było zobaczyć podczas kieleckich targów Agrotech 2013. Ciągniki cechują się najbogatszą specyfikacją wyposażenia oraz pełnym pakietem prowadzenia automatycznego.Maszyny będą udostępniane do pokazów i testów, później zostaną sprzedane.

Na stoisku firmy pokazano również jeden z pierwszych modeli Magnum, który pracuje na co dzień w jednym z polskich gospodarstw. Maszyna ma przepracowane 35 tys. mth.

- Jesteśmy mega dumni z tego modelu. Historia pokazuje że od pierwszego modelu który powstał w 1988 r. aż do dzisiaj, jest to maszyna, która wytycza nowe trendy i rozwiązania technologiczne. Przez model Magnum chcemy wyrazić siłę naszej marki - mówi Piotr Szewczuk, szef Case IH na Polskę.