Otwarcie wystawy dla zwiedzających zaplanowano na sobotę na godz. 10. O 12.30 wiekowe ciągniki rozpoczną swoje show na placu manewrowym. Później właściciele poszczególnych typów ciągników będą rywalizowali w konkursach sprawnościowych, a o godz. 17 zostaną im wręczone puchary i dyplomy. W niedzielę o 11.15 na ulice Wilkowic wyruszą wszystkie eksponaty, a także wiklinowy ciągnik, który zamierzają w sobotę upleść rzemieślnicy z Nowego Tomyśla. Prezentacje możliwości ciągników na placu manewrowym będą trwały aż do godz. 17.

Po raz drugi w festiwalu weźmie udział Josef Kokoscha spod Hanoveru (Niemcy). Na sierpniowym festiwalu zaprezentuje dwa ciągniki. Pierwszy to dobrze znany z ubiegłego roku Lanz Bulldog 45 (zwycięzca konkursu publiczności), a drugi to przerobiony na styl „Lanz’a” Ursus 45. Został już przywieziony do Polski i niedawno był prezentowany na pikniku w Ministerstwie Rolnictwa w Warszawie.


Przy okazji w Wilkowicach od wielu lat organizowana jest także wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, można więc zaobserwować ogromny postęp techniczny w tej branży. Jednak nawet najnowocześniejsze ciągniki, posiadające ogromną moc i klimatyzowane kabiny, nie są w stanie przysłonić czaru starych lanz bulldogów i ursusów, które dudnieniem swoich silników powodują wyjątkowe doznania u kolekcjonerów i ich gości.

Źródło:www.traktor.lipno.pl