Nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie więc inżynierowie z marki STEYR skonstruowali system monitorowania ruchu nazwany przez nich Q-KMS. Składa się on z dwóch kamer umieszczonych na specjalnych uchwytach po lewej i prawej stronie maski ciągnika. Kamery mają 70 stopniowy kąt widzenia i są podłączone do kontrolera. Obraz z kamer jest wyświetlany na monitorze umieszczonym w dogodnym dla operatora miejscu.

Monitor wyświetla obraz z dwóch kamer jednocześnie co pozwala na lepszy monitoring tego co dzieje się na drodze, a jest niewidoczne dla operatora. Do kontrolera jeśli zajdzie taka potrzeba można podłączyć dodatkowe kamery, dzięki którym będziemy mogli monitorować np. maszynę zawieszoną za ciągnikiem. Kamery są wyposażone w system grzewczy, dzięki czemu niestraszny im śnieg, mróz czy deszcz. 

System STEYR Q-KMS jest oferowany jako wyposażenie fabryczne. Może pracować z ciągnikami wyposażonymi w ładowacz czołowy oraz zyskał certyfikat TÜV dzięki czemu może być używany przy pracach związanych z zimowym i letnim utrzymaniem dróg. Cały system może być obsługiwany przez operatora z podłokietnika Multicontroller