Steyr Terrus CVT kontynuuje podroż po międzynarodowych konkurach designerskich. Znów został doceniony, tym razem poprzez przyznanie nagrody iF Design.

Po raz pierwszy if Design Award przyznano w 1953 roku. Wyróżnienie uznawane jest za jedno z najbardziej prestiżowych na świecie. Niezależne jury złożone z międzynarodowych ekspertów w dziedzinie wzornictwa nagradza różnego rodzaju projekty w oparciu o zestaw obiektywnych standardów selekcji.

Terrus CVT po zmianach

Nowe ciągniki Terrus CVT zostały wprowadzone na rynek w 2021 r., zastępując modele pierwszej generacji (produkowane od 2015 r.).

 Austriacki producent należący do grupy CNH Industrial twierdzi, że dzięki trzem modelom o mocy od 250 do 300 KM, wyposażonych w standardowe przekładnie CVT, nowa gama Terrus CVT charakteryzuje się wzornictwem inspirowanym „awangardową” filozofią Steyr, skoncentrowaną na nowych i stylowych, a jednocześnie praktycznych i przemyślanych koncepcjach.

Steyr Terrus CVT został w zeszłym roku mocno przeprojektowany. Zaczynając od maski silnika po wnętrze kabiny operatora. Wszystko po to, aby zwiększyć wydajność, komfort i łatwość serwisowania maszyny.

Ciekawe co jeszcze wygra Steyr?
Ciekawe co jeszcze wygra Steyr?

– Najnowsza nagroda za wzornictwo dla nowej generacji ciągników Steyr Terrus CVT jest ogromnym uznaniem dla ciężkiej pracy zespołu projektowego CNH Industrial w tworzeniu maszyn, które łączą styl z jakością produktu, efektywnością, wydajnością i zrównoważonym rozwojem – mówi David Wilkie, dyrektor w CNH Industrial Design Centre.

Chcesz kupić nowy ciągnik? Sprawdź swoją zdolność kredytową

Steyr to nie jedyny ciągnik uhonorowany nagrodą iF Design Award 2022. Kilka tygodni temu informowaliśmy, że fińska Valtra serii N także otrzymała wyróżnienie. 

Laureaci nagród zostali uhonorowani w poniedziałek 16 maja 2022 r. podczas wydarzenia iF Design Award Night na największej na świecie scenie teatralnej Friedrichstadt-Palast w Berlinie.