Siarczyste mrozy nie przeszkodziły rolnikom do odwiedzenia Moto Agro w Białymstoku. Dzień Otwarty w firmie zgromadził około siedemdziesięciu posiadaczy i potencjalnych klientów ciągników marki Steyr. Przybyli goście mogli zapoznać się z działalności firmy, a także poznać wieloletnią historię marki Steyr i ofertę maszyn będących dzisiaj w ofercie.

Firma Moto Agro z Białego stoku od wielu lat zajmuje się dystrybucją maszyn rolniczych. Jednak z marką Steyr jest związana od jesieni ubiegłego roku. – To dobra marka, gwarantująca wysoką jakość z najnowszymi technologiami. Ciągniki są w całości produkowane w Europie – w Austrii – mówi Jacek Błoch, współwłaściciel Moto Agro. Drugim właścicielem firmy jest Dariusz Dziuba, a szefem sprzedaży – Paweł Waleryś.

Mimo krótkiego czasu dystrybucji ciągników, firma zdołała już w pełni przygotować wsparcie techniczne dla maszyn. Jest już w pełni przeszkolony serwis, łącznie ze specjalnie wyposażonym samochodem do tzw. serwisu mobilnego. Atutem jest także punkt sprzedaży części zamiennych z przeszkolonym przez Steyr personelem.

Moto Agro prowadzi dystrybucję ciągników Steyr na terenie całego woj. podlaskiego i trzech powiatów z woj. warmińsko-mazurskiego, graniczącymi z podlaskim. Na razie firma posiada jeden, centralny punkt sprzedaży maszyn w Białymstoku przy u. Elewatorskiej 52. Rozważana jest opcja otwarcia podległych punktów subdilerskich, ale na razie priorytetem jest budowa nowoczesnego salonu sprzedaży z pomieszczeniami serwisowymi. Firma ma już wykonane projekty i pozwolenia na budowę, inwesycję blokuje jedynie zimowa aura.

- Myślę, że w pierwszym roku działalności zdołamy sprzedać około 100 maszyn. Sądzę, że największą popularnością będą się cieszyły ciągniki w przedziale od 90 do 125 KM. Są to ciągniki serii 9000MT, a następnie seria Profi – mówi Błoch.