Flagową serię T zaprojektowano z myślą o wymagających pracach związanych z przenoszeniem materiałów, a obejmuje ona 10 modeli o wysokości podnoszenia od 3,75 m do 4,70 m oraz udźwigu od 1 390 kg do 2 720 kg.

Aż 20 nowych modeli

W nowej linii ładowaczy czołowych Steyr 'S' znalazło się 20 modeli w dwóch gamach. Są one kompatybilne z gamą ciągników Steyr od modeli Kompakt S i Kompakt, poprzez serie Multi, Expert CVT i Profi, po modele Impuls CVT i Absolut CVT. Szeroki wybór narzędzi oraz osprzętu można zamówić bezpośrednio z ciągnikiem i ładowaczem czołowym.

Nowa linia ładowaczy czołowych jest kompatybilna z gamą ciągników Steyr od modeli Kompakt S i Kompakt, poprzez serie Multi, Expert CVT i Profi, po modele Impuls CVT i Absolut CVT fot. mat. prasowe
Nowa linia ładowaczy czołowych jest kompatybilna z gamą ciągników Steyr od modeli Kompakt S i Kompakt, poprzez serie Multi, Expert CVT i Profi, po modele Impuls CVT i Absolut CVT fot. mat. prasowe

Sprawdzony hydrauliczny system samopoziomowania posiada integralne siłowniki kompensacyjne połączone z hydraulicznymi siłownikami amortyzacji narzędzia, co zdaniem producenta zapewnia dużą precyzję i krótszy cykl pracy.

Dodatkowo opcja Auto-Unload System synchronizuje funkcje otwierania chwytaka i opróżniania łyżki. Ponieważ przewody hydrauliczne są w całości poprowadzone wewnątrz ramy ładowacza czołowego i belki poprzecznej, są one dobrze chronione przed uszkodzeniami.

Z kolei seria ładowaczy czołowych U charakteryzuje się mechanicznym systemem samopoziomowania. Podobnie jak w modelach T przewody hydrauliczne zostały poprowadzone wewnątrz ramy. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi od 3,50 do 4,50 m, a maksymalny udźwig – od 1 210 do 2 230 kg.

Steyr - nowa linia ładowaczy czołowych

Zarówno w serii T, jak i w serii U standardowo można znaleźć system amortyzatorów Shock Eliminator, który, jak wynika z zapewnień producenta, zapewnia komfort jazdy podczas transportu ładunków. Zaczepianie i odczepianie ramion ładowacza czołowego jest łatwe i szybkie dzięki automatycznemu systemowi Fitlock 2+ System.

Numeracja nowej gamy ładowaczy czołowych Steyr S jasno określa możliwości każdego modelu. Na przykład S4020T ma maksymalną wysokość podnoszenia wynoszącą 4 m i udźwig 2 t, a litera „T” oznacza specyfikację serii premium.

Fabrycznie montowany zestaw ładowacza jest wyposażony we wspólny wspornik i szybkozłącze Mach System multi do szybkiego podłączenia instalacji hydraulicznej i elektrycznej.

Sterowanie ładowaczem czołowym odbywa się poprzez zawory hydrauliczne ciągnika i dżojstiki z obsługą trzeciej i czwartej pary wyjść hydrauliki zewnętrznej. W celu zapewnienia lepszej stabilności znalazły się tu takie elementy jak solidna belka poprzeczna, a także zintegrowane osłony maski silnika.