Z czym wam się kojarzy wyspa Man leżąca na morzu północnym, gdzieś między Wielką Brytanią, a Irlandią?

Miłośnikom motoryzacji z wyścigiem motocyklowym Isle of Man Tourist Trophy organizowanym nieprzerwanie od 1907 r. Wyścig potocznie zwany „The TT” odbywa się na przełomie maja i czerwca. Kiedyś TT była częścią Mistrzostw Świata, dziś jest uważana za jedną z największych motocyklowych imprez sportowych na świecie. Trwający przez dwa tygodnie festiwal stał się kultową imprezą kultury motocyklowej, która wnosi ogromny wkład w gospodarkę wyspy i stał się częścią tożsamości Wyspy Man.

Dla innych Wyspa Man będzie ważna z powodu braci Gibb, tworzących niegdyś zespół Bee Gees. To na tej wyspie pośrodku Morza Irlandzkiego urodzili się słynni bracia.

Christmas Tractor Run

Wyspa Man może od kilku lat kojarzyć się także z imprezą Christmas Tractor Run, podczas której właściciele traktorów ubierają swe maszyny w kolorowe lampki i inne ozdoby świąteczne, a potem jadą przez wyspę w osobliwej paradzie.

Organizatorem imprezy jest firma RC Baker Ltd., a zyski są przeznaczone na cele charytatywne dla Hospicjum Katharine House. Pierwsza impreza tego typu odbyła się w 2016 r. Dzięki temu hospicjum wzbogaciło się do tej pory o 69 tys. funtów. W tym roku impreza odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17.00 w Spring Hill Farm.

Impreza na Wyspie Man to niejedyna tego rodzaju parada w Wielkiej Brytanii. Co roku w grudniu w wielu angielskich miastach organizuje się charytatywne „biegi traktorów”.

Tego samego dnia wystartuje podobna impreza na innej angielskiej wyspie - Guernsey Christmas Tractor Run. Oprócz tego można wymienić jeszcze: Louth's Christmas Charity Tractor Road Run, Sheepy Ploughing Xmas Tractor Run, Brigg YFC Charity Christmas Tractor Run, Staffordshire YFC Christmas Tractor Run czy irlandzkie Balla Xmas Tractor Lights and Fireworks.