Zadaniem symulatorów Kverneland IsoMatch InDemo i IsoMatch jest trening operatora i co za tym idzie - zwiększenie potencjału wykorzystania maszyn rolniczych. Rozwiązania nagrodzono srebrnym medalem targów Agritechnica 2013.


Symulatory IsoMatch InDemo i IsoMatch oferują alternatywną koncepcję szkolenia z praktycznym wykorzystaniem techniki symulacyjnej. Symulator IsoMatch InDemo po podłączeniu do ciągnika wtyczki ISOBUS umożliwia zarówno trening jak i demonstrację na terminalu ISOBUS pracy maszyny zawieszanej i to bez konieczności obecności prawdziwej maszyny.

Symulator IsoMatch pozwala na przeniesienie funkcji ISOBUS - bez żadnych dodatkowych urządzeń - na zwykły komputer i trenowanie procesów roboczych z użyciem danych GPS własnego pola w domu. Obydwa warianty, zarówno trening użytkownika jak i demonstracja pracy, dają użytkownikowi obraz pracy maszyn, pozwalają na zdobycie niezbędnej w obsłudze wprawy przez co przynoszą oszczędność czasu. Jak zapewnia producent, urządzenia są łatwe w obsłudze.