Płocki New Holland nie boi się przesądów. W poniedziałek 13 maja zjechał z taśmy i został odebrany kombajn zbożowy model TC5050 z numerem fabrycznym 13333.

- Kombajny serii TC5000 produkowane są w naszej fabryce od 2001 roku, a kombajn z tym charakterystycznym numerem pracował będzie na polach w rejonie Kalisza. Na specjalne zaproszenie kierownictwa CNH Polska przyjechał nabywca kombajnu, by oficjalnie odebrać kluczyki i uroczyście uruchomić silnik - powiedział Marcin Zaleski, szef linii montażowej kombajnów.

Nabywca - Łukasz Tomczyk - był zdumiony ale zadowolony z takiego faktu. - Zaproszenie mnie i mojej żony do fabryki w Płocku było absolutnym zaskoczeniem i jednocześnie wielką, miłą niespodzianką. Przyznam się, że gdy zamawiałem ten kombajn, marzyłem żeby zwiedzić fabrykę w Płocku. Nie spodziewałem się, że się ono tak szybko spełni i połączone będzie z sympatyczną uroczystością. A że tak dużo trzynastek? Odsuńmy przesądy na bok, jestem przekonany, że ten kombajn znakomicie sprawdzi się podczas prac żniwnych i służył mi będzie niezawodnie przez wiele lat.

Kombajn nr 13333 to jeden z modeli serii TC5000 produkowanych w fabryce w Płocku. Na całą serię składa się pięć modeli o różnych mocach silników oraz model TC5080 Hillside przeznaczony do pracy na terenach podgórskich.