Po raz 17. Grupa Joskin zorganizowała branżowe dni otwartych drzwi w zakładzie w Soumagne w Belgii. Impreza, która już stała się tradycją, pozwoliła każdemu, kto interesuje się rolnictwem lub maszynami rolniczymi, zacząć rok atrakcyjnym spotkaniem o charakterze równocześnie zawodowym i towarzyskim.

Firma jak zwykle dołożyła wszelkich starań, aby każdy znalazł coś dla siebie – w hali wystawienniczej o powierzchni 15 tys. m² można było zapoznać się lub przypomnieć sobie sprzęt firmy Joskin i innych sprzedawanych przez nią marek. Wystawa maszyn „Outlet” zawierała okazje, obecni byli dostawcy prezentujący swoje produkty, czynny był też sklep firmowy z ofertą dla kolekcjonerów w każdym wieku. W pewnym sensie była to mała wystawa rolnicza...

Także tegoroczna edycja dni branżowych cieszyła się dużym powodzeniem. Pobity został rekord frekwencji z poprzednich lat. W dniach 3 - 8 stycznia progi firmy przekroczyło ponad 10 tys. osób. W ciągu tych sześciu dni każdy mógł zapoznać się z kulisami produkcji maszyn Joskin i obejrzeć
imponujący park maszyn produkcyjnych, w jaki firma wyposażyła swoją fabrykę. Dla niektórych osób zwiedzanie zakładu było wyjątkową okazją, aby poznać, poprzez kolejne etapy powstawania danego produktu, umiejętności zespołów produkcyjnych i dowiedzieć się czegoś więcej o ich pracy. Także tym razem firma proponowała gościom możliwość kontynuacji zwiedzania poprzez wizytę w swoim zakładzie Spaw-tech znajdującym się w pobliskim Andrimont.

Nie zabrakło także konkursów i specjalnych atrakcji dla dzieci. A przy tym była oczywiście możliwość pokrzepienia się kawałkiem tarty, hot-dogiem czy tradycyjnymi klopsikami z frytkami.
Jeśli wierzyć danym statystycznym, te ostatnie szczególnie przypadły gościom do gustu. W ciągu tych kilku dni zjedzono 2350 hot-dogów i niemal 1,2 tony frytek!

Każdy, kto interesuje się rolnictwem lub po prostu lubi takie rozrywki, firma już zaprasza na następny rok! Belgijski producent maszyn rolniczych już zapowiada, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej imponująca, gdyż wpisze się w obchody 50-lecia marki.