Od października 2018 ciągnik Profi CVT marki Steyr wyróżnia się nowym, kompaktowym 6-cylindrowym silnikiem. W nowym modelu ciągnika zastosowano silnik EcoTech z turbosprężarką, chłodnicą międzystopniową, technologią Hi-eSCR i systemem zarządzania mocą silnika Power Plus o mocy znamionowej 145 KM. 

Dzięki rozstawowi osi 2642 mm i promieniowi skrętu wynoszącemu w wersji z amortyzowaną osią przednią zaledwie 4,6 m ciągnik Profi CVT cechują dobre właściwości manewrowe, dzięki może on znaleźć zastosowanie przy pracach z ładowaczem czołowym na małej przestrzeni oraz przy pielęgnacji terenów zielonych i w ogrodzie.

Bezstopniowe przenoszenie mocy

Ciągnik wyposażono w bezstopniową przekładnię S-CONTROL CVT  z układem S-TRONIC, który steruje przełożeniem i prędkością obrotową silnika odpowiednio do zapotrzebowania na moc i zapewnia w ten sposób optymalne wykorzystanie mocy silnika przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa. Zastosowana w ciągniki Profi CVT aktywna blokada postojowa zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania: Pozwala ona bezpiecznie zatrzymać ciągnik na pochyłości bez użycia hamulca i ruszyć z miejsca bez użycia sprzęgła.

Wszechstronny z przodu i z tyłu

Tylny trzypunktowy TUZ, cztery elektronicznie sterowane tylne i trzy międzyosiowe zawory hydrauliki zewnętrznej oraz dostępne na życzenie przedni zaczep, WOM i ładowacz czołowy zapewniają ciągnikom Profi CVT niezwykłą wszechstronność i dynamikę. Zwrotność ciągnika zwiększają dodatkowo układ Quick Turn i przekładnia nawrotna Powershuttle. Stanowiąca seryjne wyposażenie amortyzowana oś przednia opracowana została pod kątem wysokich obciążeń i zapewnienia wysokiego komfortu jazdy i bezpieczeństwa przy poruszaniu się na polu, jak i na drodze.

Bogate wyposażenie komfortowej kabiny

4-słupkową panoramiczną kabinę wyróżniają drzwi z obu stron, automatyczny układ klimatyzacji, elektronicznie regulowany podłokietnik z Multicontrollerem, niski poziom hałasu wynoszący tylko 69 db(A) oraz wyśmienita widoczność wokół ciągnika jak i do góry poprzez panoramiczne okno dachowe.  Elektroniczny hamulec postojowy zapobiega odjechaniu ciągnika STEYR Profi CVT, gdy operator opuści swój fotel. Stanowiący wyposażenie fabryczne pakiet technologiczny S-TECH z monitorem z ekranem dotykowym, magistralą ISOBUS II, ISOBUS III, układem automatycznego prowadzenia S-Guide ii układem S-Turn zapewnia najwyższą precyzję pracy i automatyzację czynności roboczych na pożądanym poziomie, odciążając tym samym operatora.