W odróżnieniu od pras typu Farma, w maszynach zastosowano m.in. dzielony podbieracz i dzielony podajnik widłowy, który odpowiada za szybkie i równomierne przerzucenie materiału do komory prasowania.

- Podwójny podajnik widłowy jest szybszy od rotora, z tego względu że rotor musi przepuścić cały materiał pod walcem. Nasz podajnik przekazuje wszystko górą. To innowacyjne rozwiązanie które stosujemy tylko my wśród polskich producentów - wyjaśnia przedstawiciel Simpy

Zmiany widać gołym okiem. Podbieracz jest w sumie 8-listwowy. 4 listwy z lewej strony i 4 listwy z prawej są ustawione naprzemianlegle, tak że zęby obydwu stron nie są w tych samych rzędach.

Podobnie jest z podajnikiem widłowym (naprzemianległe ustawienie listew z zębami). TZęby w obydwu częściach są ustawione

Jest przystosowana wyłącznie do oplotu siatką. Jak przekonują przedstawiciele Simpy, maszyna jest w stanie pracować z prędkością do 20 km/h i zebrać w ciągu godziny około 50 balotów siana lub słomy.

Zmiany są również a napędach łańcuchowych. Tutaj zmieniły się przełożenia i napęd na koła zębate jest przekazywany szybciej, adekwatnie do zbieranej masy.

Prasa ma podbieracz o szerokości roboczej 1,8 m. komora łańcuchowo-walcowa zwija baloty o wymiarach 1,2x1,2 m, a zapotrzebowanie na moc to około 75 KM.

W standardzie znajdziemy m.in. elektroniczny sterownik, skrętne koła podbieracza, szerokokątny wał przegubowo-teleskopowy oraz układ centralnego smarowania. Ponadto pras jest przystosowana do sprzęgu z owijarką. W maszynie nie ma możliwości zainstalowania noży docinających.

Cena prasy Sipma PS 1223 Faster to około 68 tys. zł brutto