Owijarka Talex Sprinter 1500 to maszyna przeznaczona zarówno dla gospodarstw o średniej jak i dużej powierzchni użytków zielonych. Wśród najważniejszych cech maszyny warto wymienić choćby w pełni zautomatyzowany system sterowania, pozwalający na pracę owijarki w trzech trybach: ręcznym, półautomatycznym i automatycznym.

System automatyczny wykonuje cały cykl owinięcia do momentu odstawienia beli. Wszystko wykonywane jest po naciśnięciu jednego przycisku „start”. Co ciekawe, owijarka posiada system adaptacyjny, którego algorytm nadzoruje parametry pracy i w razie konieczności dostosowuje do czynników zewnętrznych.

Jak zapewnia producent, owijarka pozbawiona jest punktów kolizyjnych, co oznacza, że nawet w trybie ręcznym nie pozwoli przeprowadzić operacji, która może wpłynąć na jej uszkodzenie. O bezkolizyjną pracę dba system czujników umieszczonych na całej maszynie.

Owijarka może pracować w trybie w pełni automatycznym, fot.Talex
Owijarka może pracować w trybie w pełni automatycznym, fot.Talex

Warto też wspomnieć, że system sterujący prowadzi też szereg statystyk, które będą bardzo przydatne dla osób świadczących usługi. W prosty sposób można sprawdzić średni czas owinięcia balota, liczbę owiniętych balotów w ciągu dnia, liczbę całkowitą i wiele innych. Maszyna sama też poinformuje o konieczności wykonania okresowego przeglądu.

Maszyna umożliwia prace  z dwoma rodzajami foli 500 oraz 750 mm, a ramię boczne posiada dwie nastawy przechwytywania beli: 1200 oraz 1500mm.

Jak maszyna sprawdza się w praktyce? O tym będziecie mogli się przekonać jak tylko ruszy sezon zbioru zielonek w Teście Farmera.