Producentem przyczepy jest białoruski producent ZKT, a jej barwy jednoznacznie mogą nam się kojarzyć z ciągnikami MTZ Belarus. To właśnie ta marka zajmie się dystrybucją przyczep ZKT w Polsce.

Tanio i solidnie?

Wewnętrzne wymiary przyczepy wynoszą 2,2x4 m. Producent zastosował w niej podwójne burty o łącznej wysokości 100 cm, co przekłada się na pojemność 8,8 m3 i gwarantuje ładowność na poziomie 6,5 t. Jest to jedyny na ten moment oferowany model.

Skrzynia ładunkowa wyposażona jest w wahadłowy system otwierania ścian i pozwala na trójstronny wywrót. Wybór kierunku wywrotu odbywa się za pomocą dwóch sworzni z zabezpieczeniem przed nieprawidłową obsługą.

W przyczepie zastosowano hamulce bębnowe z układem pneumatycznym dwuobwodowym. W kwestii ogumienia białoruski producent może zastosować ogumienie o wymiarach 13.0/55R16 i 11.5/80R15.3

Układ kierowania bazuje na obrotnicy kulkowej z ramą obrotową. Standardowo przyczepy wyposażone są w oko zaczepu o średnicy 40 mm oraz w dyszel typu V.

W tylnej burcie znalazło się miejsce na szyber zsypowy do ziarna, a dostęp do skrzyni ułatwia drabinka znajdująca się na przedniej ścianie. W standardzie przyczepa wyposażona jest w plandekę ze stelażem, w tylny zaczep manualny, tylne wyjście hydrauliczne, gniazdo świateł oraz błotniki tylnych kół. Cechą charakterystyczną przyczep ZKT jest ich czerwona kolorystyka.

Tak skonfigurowana przyczepa została wyceniona na niespełna 32 tys. zł brutto. Jak myślicie, czy to dobra oferta?

Aktualną ofertę używanych przyczep rolniczych znajdziecie na Giełdzie Rolnej!