Z szacunków organizatora wynika, że przez 3 dni trwania imprezy, na 120 ha powierzchni przewinie się ok. 120 tys. zwiedzających. Swoje produkty zaprezentuje tam nawet 700. wystawców. Takie liczby zdecydowanie robią wrażenie.

Agro Show 2022 – impreza biletowana

Po raz pierwszy udział w imprezie Agro Show będzie płatny. Ile zatem zapłacimy za bilety? Organizator przewidział tutaj kilka stawek.

Za zakup biletu uprawniającego do jednorazowego wejścia na teren wystawy zapłacimy na miejscu 20 zł, z kolei bilet ulgowy dla młodzieży szkolnej oraz studentów w wieku do 26 lat został wyceniony na 15 zł.

Targi Agro Show 2022 odbędą się w dniach 23-25 września

Jeśli chcielibyśmy nabyć bilety w niższej cenie, a przy okazji nie stać w długiej kolejce do kasy, organizator umożliwia zakup biletu drogą elektroniczną i wówczas bilet normalny kosztować nas będzie 15 zł, a ulgowy 10 zł. Co istotne, wstęp dla osób w wieku do 15 lat jest bezpłatny.

- W ramach naszej organizacji już od lat trwały rozmowy na temat tego, czy powinniśmy wprowadzać odpłatność za udział w Agro Show, jednak w tym temacie zdania były podzielone. W bieżącym roku jednak rosnąca presja cenowa przy organizacji tego typu dużych imprez spowodowała, że postanowiliśmy wdrożyć symboliczne opłaty dla zwiedzających. Takie działanie pozwoli nam na nieprzerzucanie wszelkich dodatkowych kosztów na wystawców - wyjaśnia Michał Spaczyński, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający w Polskiej Izbie Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, będącej organizatorem targów Agro Show.

Co o tym sądzić?

Choć ceny wejściówek nie wydają się być wygórowane, to jednak otwarte pozostaje pytanie, czy w związku z odpłatnością za wejście na teren wystawy liczba zwiedzających będzie w tym roku niższa?

A może jest to krok w dobrym kierunku, od lat na targach obserwujemy bowiem tłumy ludzi nie zawsze żywo zainteresowanych rolnictwem, a bardziej skupionych na targach, jako na formie spędzenia wolnego czasu.

Może zatem odpłatność za bilet wejściowy spowoduje, że same targi skręcą w kierunku profesjonalnych rolników, którzy na wystawie chcą się czegoś dowiedzieć, podejrzeć najnowsze rozwiązania, a niekoniecznie przeciskać się w tłumie podchmielonych ludzi poniekąd z przypadku?

Dajcie znać w komentarzach, co o tym sądzicie.