2 i 3 marca to ważna data szczególnie dla rolników ze wschodniej Polski. Tradycyjnie na przedwiośniu dziesiątki tysięcy ludzi z województwa lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego gromadzi się na terenie lubelskich targów aby poznać oferty lokalnych firm z branży rolnej na nadchodzący sezon.

Jak zapowiadają organizatorzy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie, XII edycja Targów Rolniczych Agro-Park będzie imponująca pod względem wielkości ekspozycji i ilości wystawców. Pojawią się najważniejsze marki ciągników i maszyn dostępne na polskim rynku: New Holland, John Deere, Claas, Valtra, Kubota, Case, Steyr, Zetor, McCormick, Samasz, Metal-Fach, Pronar, Kuhn, Deutz, McHale, Fendt, Bury, Belarus, Unia, Sipma.  Udział w Targach wezmą również zagraniczni producenci m.in. z Danii i Austrii.

Po raz pierwszy pojawi się 40 nowych firm, by zaprezentować swoją ofertę dla rolników na sezon 2019. Ekspozycja będzie niezwykle różnorodna – pojawią się nie tylko maszyny, ale także nawozy, środki ochrony roślin i usługi dla rolnictwa. Nie zabraknie nasion i pasz oraz wyposażenia budynków inwentarskich.

Podczas Targów Rolniczych znajdą coś dla siebie również osoby, zainteresowane finansami dla rolnictwa, budownictwem wiejskim, czy technologiami OZE. Zainteresowani ochroną upraw będą mieli okazję wziąć udział w konferencji prowadzonej przez ekspertów.

Ekspozycja targowa 2 i 3 marca będzie czynna w godzinach od 9 do 17.00. Wejście na targi jest bezpłatne. Parking na terenie targów – 10 zł.