Utrzymująca się na terenie całego kraju sytuacja epidemiologiczna, jak również wciąż obowiązujący zakaz organizowania imprez masowych doprowadziły do kolejnego przełożenia Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech. 

Nowy termin

Jak zaznacza organizator, wystawa została przeniesiona o kilka miesięcy i odbędzie się w dniach 6-8 listopada. W tym samym terminie będą miały miejsce również targi poświęcone branży ogrodniczej i sadowniczej oraz standardowo wystawa Las Expo. Jak zwykle areną wystaw będą Targi Kielce.

Targi Agrotech 

Przez 25 lat organizacji wydarzenia targi Agrotech urosły do miana największych w kraju targów organizowanych w halach wystawienniczych. Dość powiedzieć, że w 2019 r., wystawa została odwiedzona przez ponad 75 tys. zainteresowanych, a w 11 halach na łącznie 66 tys. m kwadratowych swoje produkty eksponowało przeszło 750 wystawców z 21 krajów.

Do tej pory targi Agrotech zawsze otwierały sezon wystaw rolniczych w Polsce, jednak w tym roku jakakolwiek działalność wystawowa jest wstrzymana.

Martwy sezon

Branża wystawiennicza ze względu na ograniczenia w organizacji imprez masowych odnotowuje fatalny sezon i Agrotech nie jest tutaj wyjątkiem. Podobny los spotkał inne wydarzenia rolnicze, jak chociażby targi DLG-Feldtage.