Nowy termin targów Agrotech wyznaczono na 19-21 czerwca bieżącego roku. Jak poinformował Andrzej Machoń, prezes zarządu Targów Kielce, komentując jednocześnie odwołanie imprezy w pierwotnym terminie, "swój udział [w imprezie, red.] potwierdziło ponad 700 firm, a pod ekspozycję przygotowano 65 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło 75 tysięcy osób. Skala wydarzenia jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2, wywołującego chorobę Covid–19.

W Targach Kielce od początku tego roku odbyły się już cztery duże wydarzenia targowe. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Zapewniliśmy najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce.

Pomimo ogromu pracy, jaki wszyscy włożyliśmy w organizację Agrotechu  oraz Las-Expo i poniesionych kosztów jako nadrzędne uznaliśmy zdrowie ogółu. Liczymy na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich , którzy planowali wizytę na targach. Dołożymy wszelkich starań, aby edycja targów w nowym terminie była równie atrakcyjna."

Starania organizatora nie zmienią jednak faktu, że czerwcowy termin będzie z pewnością mniej dogodny od pierwotnego, bo przecież tego typu targi to duże przedsięwzięcie logistyczne. Nie wiadomo również, jak na nowy termin zareagują wystawcy; wielu z nich już przygotowywało stoiska, aby zaprezentować swoją ofertę w ten weekend. Możemy jednak się cieszyć, że chociaż późno, troska o bezpieczeństwo publiczne i zdrowie wystawców i zwiedzających zwyciężyły.