W miniony weekend (20-21 maja 2017) odbyły się po raz pierwszy Targi Rolnicze Open Farm w Sierakowie k. Przasnysza, zorganizowane przez Polską Fundację Wsparcia Europejskiego.

Pogoda dopisywała, choć pierwszego dnia z powodu bezchmurnej i bezwietrznej aury, upał dawał się zwiedzającym mocno we znaki. Na targach, podobnie jak na imprezach tego typu, można było zapoznać się z ofertą dilerów maszyn rolniczych. Nie zabrakło oczywiście urządzeń najpopularniejszych marek.

Oprócz stoisk z maszynami, na zwiedzających czekały atrakcje w postaci pokazów: linii do produkcji bel z zielonki z kukurydzy oraz pokazy koszenia i  zbioru traw. Organizatorzy położyli duży nacisk na przyciągnięcie młodzieży poprzez atrakcyjny program. Podczas Targów w Sierakowie odbyły się pierwsze mistrzostwa w rozgrywkach w Farming Simulator a także spotkania z popularnymi youtuberami zajmującymi się tematyką rolniczą.

Wg. szacunków organizatorów, Targi przyciągnęły 20-25 tys. zwiedzających.

- Tak duża frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zwykle pierwsze edycje tego typu wydarzeń nie przyciągają dużej liczy zwiedzających. Dlatego też z pewnością zorganizujemy kolejne edycje Targów Open Farm w Sierakowie, mówi Piotr Wyrzykowski, dyrektor Targów Open Farm.