Międzynarodowe targi SIMA-SIMAGENA, to druga co do wielkości wystawa rolnicza na świecie. Organizowana jest w cyklu dwuletnim, w podparyskich halach targowych Paris Expositions. Tegoroczna edycja startuje już jutro, tj. 22 lutego i potrwa do 26 lutego.

76. edycja targów charakteryzuje się 17-proc. wzrostem liczby firm międzynarodowych (+17 proc. powierzchni w stosunku do roku 2013). Powstały też dwa nowe sektory wystawowe - "Urządzenia do utrzymania terenów zielonych" i "Sprzęt do zbioru roślin tropikalnych i specjalnych".

Udział w imprezie zapowiedziało ponad 1700 wystawców z ponad 40 krajów. Z Polski będzie około 20 firm. Organizatorzy przewidują że wystawę odwiedzi około 250 tys. osób.

Targi SIMA-SIMAGENA to platforma, na której swoje produkty prezentują wszystkie liczące się na Świecie firmy. Jest to szczególne miejsce do prezentacji nowości produktowych i innowacyjnych rozwiązań. Warto wspomnieć, że prezentujące się firmy zgłosiły ponad 400 nowych produktów, a w konkursie na najbardziej innowacyjny produkt, przyznane zostały 2 złote medale, 3 srebrne i 18 wyróżnień.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tej imprezy (więcej praktycznych informacji dla zwiedzających targi na stronie www.promosalons.pl).