Tak jak w ostatnich latach podczas naszej dorocznej konferencji Narodowe wyzwania w rolnictwie nie zabraknie bloku poświęconemu Technice rolniczej. Dzisiaj bez użycia nowoczesnych i wydajnych maszyn gospodarstwa rolne nie miałyby racji bytu. Ceny płodów rolnych utrzymują się od lat na zbliżonych poziomach, a koszty produkcji ciągle rosną. Producenci maszyn „stają na głowie” wprowadzając innowacje, które na różne sposoby mają przede wszystkim zapewnić rentowność produkcji. O innowacjach, które zrewolucjonizują gospodarstwa rolnicze opowie dr Mirosław Czechlowski z Instytutu Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Czy jednak nowoczesny i zarazem bardzo drogi sprzęt jest niezbędny w każdym gospodarstwie? Odpowiedzi na to pytanie poszukamy podczas debaty „Kupić maszynę, skorzystać z usług, a może wynająć?” Swoje poglądy w tym temacie wygłoszą m.in. specjaliści z firm oferujących nowoczesny sprzęt rolniczy, przedstawiciele jednostek finansujących zakup sprzętu, cenieni doradcy i praktycy, którzy od lat działają na rynku usług rolniczych. Wspólnie zastanowimy się m.in. nad tym, jaka forma własności sprzętu i w jakim przypadku jest najbardziej opłacalna, co stanowi największą barierę przy wspólnych zakupach maszyn, wynajęciu usługi lub sprzętu, zwrócimy też uwagę na wzorce zachodnie.

Nie zabraknie też ciekawych i konkretnych informacji z różnych firm i instytucji związanych z rolnictwem. O możliwościach finansowania zakupu maszyn rolniczych powie Marcin Hałaj z PKO Leasing. Z kolei Krzysztof Mrówka z Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii omówi niewątpliwie bardzo istotny temat jakim jest zarządzenie ryzykiem w gospodarstwie rolnym.
W temacie samych maszyn z pewnością ciekawostką będzie przedstawienie siewników Sky Agriculture przez Łukasza Jakubowskiego z firmy Soufflet Agro Polska. A o tym jak prosto prowadzić i powiązać dokumentację z wszystkim prac polowych powie Jerzy Koronczok z firmy 365FarmNet w Polsce.

Ostatnią ale jakże ciekawą i z pewnością emocjonującą pozycją w programie będzie wystąpienie Józefa Dębskiego, byłego pracownika Fabryki Maszyn Żniwnych w Płocku, współtwórcy rodziny kombajnów Bizon. Pana Józefa znacie już z serii filmów nt. tychże kombajnów. Spotkały się one z waszym ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Podczas konferencji przybliżona zostanie historia FMŻ i będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych faktów i posłuchać anegdot związanych z polskimi Bizonami, a także zadać pytania prelegentowi.

 Spotkanie odbędzie się już 7 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym Global Expo na warszawskim Żeraniu.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji!