Strategia John Deere FarmSight włącza technologię bezprzewodową do gospodarstw zajmujących się uprawą i produkcją zwierzęcą, firm usługowych i placówek dealerskich w znacznie wyższym stopniu niż dotychczas. W przyszłości rozwiązanie  połączy wyposażenie, właścicieli, operatorów, dealerów i doradców rolniczych, co umożliwi dzielenie się informacjami oraz współpracę w celu zwiększenia wydajności i efektywności oraz obniżenia całkowitych kosztów produkcji.

W ramach działań strategicznych John Deere FarmSight dostarczy zintegrowane rozwiązania w zakresie optymalizacji parametrów pracy maszyny, optymalizacji logistyki i wspierania decyzji w dziedzinie rolnictwa. Obejmie to przyjazne monitory, czujniki i sieci bezprzewodowe dla danych maszynowych i agronomicznych, co ułatwi podejmowanie decyzji roboczych.

Jednym z pierwszych elementów John Deere FarmSight będzie nowo założony wewnętrzny system telematyczny. Obejmuje on sprzęt i subskrypcję na JDLink Ultimate dla następujących serii produktów John Deere:
  • Nowe ciągniki John Deere serii 8R i 7R zgodne z normą Stage IIIB,
  • Nowe modele kombajnów na rok 2012 John Deere W660, wszystkie serie T i wszystkie serie S, zgodne z Stage IIIB z fabryki John Deere Werke Zweibrücken,
  • Modele samojezdnych sieczkarni polowych na rok 2012 z Zweibrücken.
Poza zdalnym monitorowaniem lokalizacji, zużycia paliwa i statusu maszyny, JDLink Ultimate umożliwia również zdalną diagnostykę poprzez ekskluzywną technologię John Deere Service Advisor Remote. Maszyna automatycznie generuje komunikaty alarmowe poprzez e-mail lub telefon komórkowy (SMS), w chwili gdy potrzebna jest obsługa techniczna.

Na życzenie właściciela maszyny komunikaty alarmowe mogą być wysyłane bezpośrednio do właściciela/managera floty lub dealera John Deere. Przykładowo, dealer może zostać automatycznie powiadomiony o zbliżającym się przeglądzie maszyny. Dzięki funkcji lokalizacji może on trafić bezpośrednio na pole do pracującej maszyny. Operator nie musi więc oczekiwać w gospodarstwie na serwis lub "zjeżdżać" specjalnie z pola. Oznacza to podwyższenie wydajności i obniżenie jednostkowych kosztów pracy. Niektóre czynności, takie jak naprawa lub aktualizacja oprogramowania, będą mogły być wykonywane zdalnie.