Gamę produktów Texaco Delo tworzą oleje silnikowe do pojazdów drogowych, rolniczych i przemysłowych, oleje do układów przeniesienia napędu, przekładni głównych, smary oraz płyny do chłodnic.

W Europie Chevron prowadzi działalność pod główną marką Texaco. Wprowadzana zmiana ma na celu ujednolicenie działalności i dostosowanie jej do globalnej marki Delo. Pod marką Delo firma funkcjonowała do tej pory w Ameryce Północnej i Środkowej, rejonie Azji-Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

– Wobec rosnącej liczby międzynarodowych producentów oraz klientów wymagających dostępu do produktów wysokiej jakości na całym świecie, coraz ważniejsze staje się dla Chevron umieszczenie komercyjnych olejów smarowych pod jedną marką, rozpoznawaną na całym świecie. Texaco Delo umożliwi taką konsolidację produktów, zapewniając naszym klientom i partnerom korzyści wynikające z kompleksowej oferty produktów,  dostępnej na całym świecie – wyjaśnia James Welchman, kierownik marketingu w Chevron Lubricants

 – Naszym celem jest zoptymalizowanie wydajności pojazdów naszych klientów poprzez pomoc w minimalizacji kosztów operacyjnych, podniesienie trwałości podzespołów i tym samym maksymalne zwiększenie niezawodności pojazdów. Wielu producentów OEM i globalnych klientów pragnie kupować ten sam produkt w każdym regionie świata, dlatego tam gdzie jest to niezbędne i potrzebne, wprowadzamy globalne formuły. Oferta Texaco Delo oznacza dla europejskich klientów możliwość korzystania z siły i niezawodności marki Texaco, a jednocześnie z integralności i testów wydajnościowych produktów z rodziny Delo – dodaje.

Nowe produkty

Wraz z pojawieniem się nowej marki, Chevron wprowadza nowe produkty, w tym syntetyczny olej przekładniowy Delo Syn-AMT XV SAE 75W-90, przeznaczony do mocno obciążonych zsynchronizowanych przekładni manualnych samochodów ciężarowych, Delo Syn ATF XV  – syntetyczny olej przekładniowy do automatycznych skrzyń biegów, według zapewnień producenta charakteryzujący się odpornością na powstawanie szlamów, laków i osadów. Nowe oleje przekładniowe reprezentują także Delo Gear CGA SAE 80W-90 oraz Delo Syn-Gear XPD SAE 75W-85 – dotąd niedostępne na europejskim rynku. 

Do oferty olejów silnikowych Texaco Delo dodano także dodano nowe produkty: Delo 400 MGX SAE 15W-40, zastępujący Ursa Ultra LE SAE 15W-40 – jest to niskopopiołowy (low SAPS) olej silnikowy przeznaczony do mocno obciążonych silników użytkowanych w pojazdach drogowych, rolniczych i przemysłowych zasilanych olejem napędowym o wysokiej lub niskiej zawartości siarki (10-5 000 ppm). 

 Delo 400 MGX SAE 15W-40 przeznaczony dla nowoczesnych wysokoprężnych silników niskoemisyjnym, wyposażonych w układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), filtr cząstek stałych (DPF) oraz układ recyrkulacji spalin (EGR). Przeznaczony jest do stosowania w mieszanych flotach pojazdów drogowych oraz rolniczych i przemysłowych.

Delo 400 XLE HD SAE 5W-30 jest syntetyczną wersją oleju do silników mocno obciążonych. Olej stworzono z myślą o optymalnej oszczędności paliwa w szerokiej gamie pojazdów drogowych, rolniczych i przemysłowych. Nowy skład według zapewnień producenta spełnia wymagania czterosuwowych wolnossących i turbodoładowanych niskoemisyjnych silników diesla oraz starszych typów silników wysokoprężnych i silników napędzanych gazem. 

 Inne odświeżone formuły obejmują Delo 400 XLE SAE 10W-30 przeznaczony do stosowania w trybie wydłużonych przebiegów, zawiera  dodatki niskopopiołowe (low SAPS) oraz spełnia wymagania emisji spalin Euro VI , a także  Delo 400 XSP SAE 5W-40, niskopopiołowy olej zgodny ze specyfikacjami ACEA E9, według producenta znakomity do pracy w niskich temperaturach.

Do produktów Texaco Delo dodane zostają także trzy nowe smary, w tym Delo Grease ESI HD Moly 3% EP 1 oraz Delo Grease ESI HD Moly 5% EP 2. Nowe produkty powiększą ofertę Delo Starplex, przy czym smar o długim okresie eksploatacji Delo Starplex EP 2 zastąpi Starplex EP 2 jako produkt uniwersalny, odpowiedni do smarowania łożysk w różnych warunkach, w tym w warunkach dużej wilgotności, wysokich temperatur i narażenia na korozję.

– Dla Chevron to czas pełen emocji.  Wprowadzenie marki Delo umożliwiło nam po raz pierwszy konsolidację całej rodziny produktów.  Naszym zdaniem takie podejście oraz globalne ujednolicenie oferty produktów przyniesie olbrzymie korzyści klientom oczekującym od swoich dostawców olejów smarowych zapewnienia trwałości i najwyższej wydajności – mówi James Welchman.

Marka Texaco Delo

Delo jest marką o długiej historii, która rozpoczęła się od wprowadzenia w 1953 roku pierwszego na świecie oleju wielosezonowego. Od tamtej pory Delo nieustannie wprowadza nowe produkty, w tym pierwszy na świecie olej do wysoko obciążonych silników spełniający specyfikację dla olejów o wydłużonych przebiegach API CH-4, Cummins CES 20076 oraz Mack EO-M Plus, wprowadzony w roku 1998. W ostatnich latach marka jako pierwsza wprowadziła olej niskoemisyjny (API CJ-4), przeznaczony do ochrony silników wysokoprężnych wykorzystujących olej napędowy o zawartości siarki do 5 000 ppm.