- Cieszymy się, że dla tego ważnego zadania w zarządzie udało nam się pozyskać doświadczonego menedżera, jakim jest Thomas Spiering. Zna on koncern Claas jak mało kto, a dzięki różnym stanowiskom, jakie zajmował w kraju i za granicą, jest idealnie przygotowany do nowej roli kierowniczej. Dziękujemy mu za dotychczasową świetną pracę i życzymy dobrego startu i wielu sukcesów na nowym stanowisku – powiedziała Cathrina Claas-Mühlhäuser, przewodnicząca Rady Nadzorczej Grupy Claas.

22 lata z grupą Claas

Thomas Spiering, pochodzący z Herzebrock-Clarholz we wschodniej Westfalii, jest związany z Grupą Claas już od 22 lat, a po ukończeniu studiów na kierunku ekonomika przedsiębiorstw zajmował różne stanowiska eksperckie i kierownicze w obszarach kontrolingu, sprzedaży i finansów w Niemczech i za granicą.

W ramach oddelegowania Thomas Spiering w czerwcu 2015 roku na pięć lat objął stanowisko dyrektora finansowego Claas UK w Saxham w Wielkiej Brytanii, a od 2017 r. był również dyrektorem finansowym Claas France i odpowiadał za region Europy Zachodniej w jednostce biznesowej Sales and Service. Od lipca 2020 r. jako Senior Vice President z powodzeniem kieruje on regionem Europy Środkowej.

5 członków zarządu

Od 1 października 2023 r. zarząd Claas będzie składał się z pięciu członków. Oprócz dyrektora generalnego Jana-Hendrika Mohra i nowo mianowanego Thomasa Spieringa będą to dyrektor finansowy Henner Böttcher, dr Martin von Hoyningen-Huene (Dział Ciągników i Dział Zbioru Pasz, Dział Technologii i Systemów) oraz Christian Radons (Dział Sales and Service).