Zgodnie z porozumieniem, Topcon będzie współpracował z działem projektowym SDF, celem rozwoju produktów rolnictwa precyzyjnego. Produkty te zostaną opracowane z myślą o zastosowaniu ich w ciągnikach i kombajnach produkowanych przez SDF. Zostaną oznakowane marką Agrosky i dystrybuowane przez sieć sprzedaży SDF. Agrosky to marka produktów rolnictwa precyzyjnego koncernu SDF.

Współpraca pozwoli na wyposażenie całej gamy produktów SDF w takie rozwiązania, jak automatyczne sterowanie maszynami, z dokładnością do +/- 2 cm, po najbardziej zaawansowane systemy precyzyjnego rolnictwa.

 - Rolnictwo precyzyjne zyskuje coraz większe znaczenie, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, gdzie SDF jest obecny na dużą skalę. Nasza firma zawsze wierzyła, że badania i rozwój produktu mają strategiczne znaczenie, i bez wątpienia jest to obszar o wielkim potencjale – mówi Franco Artoni, dyrektor zarządzający sprzedaży, marketingu i serwisu SDF. – Po współpracy z Topcon spodziewamy się, że będziemy w stanie oferować klientom systemy wykorzystywane w precyzyjnym rolnictwie, które będą najnowocześniejsze na rynku, wychodzące naprzeciw stale zmieniającym się wymaganiom sektora – uważa Artoni.

- Nasze produkty charakteryzuje doskonałość. Kombinacja naszej precyzyjnej lokalizacji i technologii pomiarowych wraz ze stosowanymi przez SDF systemami elektro-hydraulicznymi, pozwoli na uzyskanie najwyższej jakości oferowanych produktów – uważa Albert Zahalka, prezes TPS Topcon Precision Agriculture.

–Automatyczne sterowanie, techniki pomiarowe i oprogramowanie to niewątpliwie naturalny kierunek działań w rozwoju maszyn rolniczych. Zwiększają one łatwość użytkowania maszyn ale są także bardzo kosztowne. Nasze systemy minimalizują ryzyko i wprowadzają nową jakość pracy z użyciem ciągników i kombajnów zbożowych - dodaje Ivan Di Federico, dyrektor strategiczny TPS Topcon.

Nowe produkty Agrosky dla ciągników i kombajnów zbożowych SDF zostaną zaprezentowane oficjalnie na targach Agrotechnica 2011.