Specjalnie dla projektu MF Next powstały ekologiczne opony Trelleborg TM1000 Progressive Traction z systemem zdalnego kontrolowania ciśnienia CTIS+ Inside. Ponadto do ich produkcji użyto całkowicie białej mieszanki i co bardzo ważne nie użyto w niej węgla. Nowa koncepcja opon ma na celu zademonstrowanie wysiłków Trelleborga na rzecz zmniejszenia śladu węglowego nowoczesnego sprzętu rolniczego.

>> Massey Ferguson Next, czyli wizja ciągnika przyszłości

Opony TM1000 Progressive Traction zostały zamontowane na zaawansowanych, wyjątkowo lekkich obręczach, które powstały w wyniku wspólnej inicjatywy projektowej Trelleborga i firmy Massey Ferguson. Zintegrowane zostały ze wspomnianym innowacyjnym systemem centralnego sterowania ciśnieniem CTIS+ Inside. Opracowany przez Trelleborga razem z firmą Dana centralny system umożliwia operatorowi zwiększanie lub obniżanie ciśnienia w oponach bezpośrednio z kabiny ciągnika, zgodnie z zalecanym ciśnieniem obliczonym przez zaawansowane oprogramowanie kalkulatora obciążenia Trelleborg (TLC). Dzięki temu ciągnik pracuje na optymalnie dostosowanym ciśnieniu do różnych i zmiennych warunków.

– Jesteśmy bardzo zaangażowani we współpracę z Massey Fergusonem, aby nadal opracowywać najlepsze w swojej klasie rozwiązania dla rolnictwa przyszłości. Podejmujemy szereg inicjatyw badawczych obejmujących zaawansowane receptury mieszanek opon, komponenty odnawialne i nowe przyjazne dla środowiska polimery, tak by nowoczesne rolnictwo było bardziej ekologiczne, przy jednoczesnej poprawie wydajności gospodarstw. Biała opona to koncepcja marketingowa podkreślająca nasze zaangażowanie w ochronę środowiska – podkreśla Paolo Pompei, prezes Trelleborg Wheel Systems.

– Dzięki spektakularnemu ciągnikowi koncepcyjnemu Next, Massey Ferguson prezentuje dynamiczne projekty na przyszłość. Jest to koncepcja, która ucieleśnia założenia firmy Massey Ferguson i naszą wizję, aby najnowocześniejsza technologia była dostępna, łatwa w użyciu i przystępna cenowo dla większości rolników na całym świecie. Nasz partner Trelleborg myśli podobnie jak my i wprowadza projekt MF Next na wyższy poziom ochrony gleby, dzięki optymalizowaniu przyczepności – dodaje Thierry Lhotte, wiceprezes i dyrektor zarządzający Massey Ferguson w Europie i na Bliskim Wschodzie.