Po wprowadzeniu na rynek wozów paszowych serii Smartrac G i T, Trioliet rozszerza swoją ofertę o modele TS, które mogą być wyposażone w skrzynię o pojemności 10 i 12 m3.

- Wóz paszowy Trioliet Smartrac TS jest niczym innym, jak znanym modelem Triomix z dodaną jednostką napędowa - tłumaczy Mateusz Kubiak z firmy Agromix Rojęczyn, która importuje holenderskie maszyny do Polski. Specjalista dodaje przy tym, że wóz paszowy Trioliet Smartrac TS jest maszyną skierowaną do gospodarstw hodowlanych, w których maksymalna liczba krów wynosi ok. 80 szt. lub do zakładów wielkoprodukcyjnych, w których krowy są podzielone na grupy technologiczne.

Zespół wycinania i załadunku wozu TS ma szerokości 2,2 m i składa się z ramy wycinającej (maksymalna wysokość cięcia to 3,7 m), która jednorazowo wycina do 2,6 m3 paszy. Po wycięciu porcji paszy rama przenosi ją od góry do zbiornika mieszania. Układ mieszania i rozdrabniania materiału jest zbudowany z napędzanego mechanicznie (dwie prędkości pracy) pionowego ślimaka.

Po dokładnym wymieszaniu i rozdrobnieniu pasza może być dozowana na lewą lub prawą stronę wozu za pomocą poprzecznego przenośnika taśmowego. Element ten umieszczony jest pomiędzy zbiornikiem mieszania a kabiną operatora. Dzięki temu operator ma łatwy podgląd na element dozujący pasze.

Sercem układu napędowego wozu Smartrac TS jest 4-cylindrowa jednostka JCB o mocy 76 KM. W maszynie zastosowano układ mechanicznego przeniesienia napędu (z elektrohydraulicznym rewersem), którego maksymalna prędkość jazdy wynosi 25 km/h.

Stanowisko operatora umieszczone w kabinie zamontowane jest na obrotnicy, która pozwala na jednoczesny obrót zarówno fotela operatora, kierownicy, jak i panelu sterowniczego w kierunku zbiornika mieszającego na czas jego napełniania.

Wóz paszowy Trioliet Smartrac TS dostępny jest w dwóch wersjach ze zbiornikiem o pojemności 10 i 12 m3. Podstawowa cena maszyny wynosi odpowiednio 100 i 115 tys. euro netto.