Tegoroczne Krajowe Dni Pola odbywają się pod hasłem „Rolnictwo Innowacyjne”. W specjalnej Strefie Innowacji można dowiedzieć się o nowoczesnych rozwiązaniach w polskim rolnictwie.

− Jednym z tematów, który ostatnio jest bardzo na czasie i bardzo często pojawia się w mediach jest sztuczna inteligencja. W Strefie Innowacji zostanie otwarte centrum testowania sztucznej inteligencji w rolnictwie. Śmiało można powiedzieć, że będzie to wydarzenie na skalę europejską!  − powiedział Maciej Zacharczuk, koordynator Strefy Innowacji.

Rolnicza impreza w Sielinku

W trakcie całego dnia odwiedzający mogli wysłuchać regionalnych zespołów muzycznych, spróbować lokalnych potraw, zapoznać się z ofertą wszystkich wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego w Polsce, firm agrochemicznych oraz obejrzeć pokazy zwierząt czy zapoznać się z ofertą energii dla rolnictwa.

Najważniejszym miejscem wydarzenia były poletka demonstracyjne, których w tym roku przygotowano ponad 800. Przez cały dzień na polach odbywały się pokazy i wykłady.

Roboty i drony na Krajowych Dniach Pola

Na uwagę zasługiwały takie tematy, jak sposoby wykorzystania dronów w polskim rolnictwie, nowoczesny sprzęt do pielenia czy maszyny do siewu pasowego. Nie zbyrkało także robotów.

W otwarciu wydarzenia uczestniczyli m.in. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus oraz komisarz UE do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Niedziela będzie drugim dniem Krajowych Dni Pola z równie ciekawym harmonogramem pokazów i wykładów. Wejście dla odwiedzających jest bezpłatne.