Producent wymienia szereg zalet nowej kosiarki z serii KT: dużą prędkość roboczą, nowoczesną konstrukcję listwy tnącej PerfectCut, szybką wymianę noży, hydropneumatyczne odciążenie listwy tnącej, zintegrowaną przekładnię, zmoderni¬zowany spulchniacz i bezpiecznik hydrauliczny oraz możliwość transportu w trzech pozycjach.

Najnowsze urządzenie koszące z Samaszu ma 3 m szerokości roboczej i listwę tnącą z 7 dyskami. Do współpracy wymagany jest ciągnik o mocy 100 KM i WOM obracający się z prędkością 1000 obr./min.

Regulacja koszenia jest płynna, w zakresie od 4 do 7 cm, przy płozach wysokich - od 5 do 9 cm. W modułach przenoszących napęd na dyski zastosowano mocne łożyska typu 6307 2RSN i 6307 2RS. Noże są łatwo wymienne, a hartowany trzymak wykonany ze stali borowej został tak skonstruowany, by uniemożliwić blokowanie się noży pod dyskiem.

Zmodernizowane, hartowane płozy ślizgowe ze stali borowej zabezpieczają całą po-wierzchnię listwy od spodu. Dodatkowa płoza ze stali Hardox chroni napęd listwy tnącej. Ze stali Hardox wykonano również bijaki spulchniacza, które rozmieszczono spiralnie.