W ostatnich latach ładowarki pod marką Deutz-Fahr wyrobiły sobie dobrą opnię rynkową. - W przeciągu ostatnich pięciu lata SDF odniosła znaczący sukces w budowaniu wizerunku i rynku dla ładowarek teleskopowych Agrovector marki DEUTZ FAHR. Firma JLG podjęła decyzję o wycofaniu marki JLG ze światowego, rolniczego sektora ładowarek teleskopowych i postanowiła zaopatrywać go w produkty pod marką i poprzez sieć dystrybucyjną DEUTZ-FAHR, na zasadzie wyłączności uzyskując dostęp do struktury handlowej i serwisu posprzedażowego – mówi Franco Artoni, vice prezes ds. handlu, marketingu i obsługi posprzedażnej grupy. – Zawarte porozumienie, dla obu stron, stwarza możliwości skoncentrowania działań w zakresie rozwoju produktu i potrzeb klientów – dodaje prezes.

Porozumienie weszło w życie 1 października 2010 i jest zawarte na okres dziesięciu lat. Przedmiotem porozumienia jest dystrybucja modeli Agrovector 29.6, 29.6 LP, 35.7, 40.8 oraz 40.9 marki Deutz-Fahr, z udźwigiem od 2900 do 4000 kg i wysokością podnoszenia od 6 do 9 m.

Umową będą objęte również produkty, które powstaną w przyszłości. JLG Industries wchodzi w skład Oshkosh Corporation, czołowego producenta platform roboczych i ładowarek teleskopowych.

Źródło: farmer.pl/SDF Group