Firma TYM podczas paryskich targów zaprezentowała nowy model ciągnika TX1500 CVT. Wraz z wprowadzeniem nowego modelu ciągnika koreański producent, rozszerzył swoją gamę ciągników o modele z bezstopniową przekładnią produkcji ZF.

W prezentowanym ciągniku, zainstalowano 6-cylindrową jednostkę napędową Perkins o pojemności 6,6 l, która dysponuje mocą 150 KM. Ze względu na obowiązujące w Europie normy emisji spalin, póki co, nie wiadomo z jakimi jednostkami napędowymi ostatecznie rozpocznie się zaplanowana na koniec br. produkcja pierwszych egzemplarzy ciągników.

Przekładnia bezstopniowa ZF umożliwia poruszanie się z prędkością do 50 km/h. Tylny TUZ ciągnika cechuje się udźwigiem 5,6 t, a w standardowej konfiguracji ciągnik dysponuje czteroma, elektrohydraulicznie sterowanymi parami złączy hydraulicznych.

Ciągnik wyróżnia się dość nowoczesnym wnętrzem kabiny, w której zainstalowano kolorowy ekran prezentujący podstawowe parametry maszyny.

- Nowy ciągnik TYM, zgodnie z zapowiedzią producenta pojawi się na rynku maszyn rolniczych w Polsce w I kwartale 2016 roku - mówi Marcin Sęcerski z firmy Hydro-Masz, która jest importerem koreańskich maszyn.

- Producent z Korei ostatnio bardzo zmodernizował gamę oferowanych ciągników. Podczas zbliżających się targów Agrotech planujemy m.in. premierę modelu T1054, który jako „następca" popularnego modelu T1003 z pewnością zainteresuje się wielu rolników - podsumowuje Sęcerski.