74-konny model ciągnika Kubota M7040N trafił do Krzysztofa Nogańskiego, prowadzącego 12-hektarowe gospodarstwo sadownicze. Nowy właściciel ciągnika, który przybył po maszynę wraz z synem Michałem. Mówi, że o decyzji o wyborze ciągnika zaważyła jego prostota i japońska niezawodność.

- Należę do osób, które zanim zaczną coś sprzedawać, muszą do "sprawdzić na własnej skórze". To co sprawdza się dla moich potrzeb, myślę że sprawdza się i dla naszych klientów. Mamy zacne, duże grono klientów, którzy obdarzyli nas zaufaniem, za co im dziękuję – powiedział Jacek Korczak, właściciel firmy Polsad.

- Klienci ciągników Kubota, zapytani o powody wyboru marki, podkreślają kilka elementów. Po pierwsze, że produkt jest w 100 proc. japoński – projekt, produkcja i montaż odbywa się w jednej fabryce. U nas zakładane są tylko polskie felgi, błotniki, obciążniki i pneumatykę – mówi Grzegorz Czerwiak, specjalista ds. produktu Marubeni Machinery Distribution Poland Sp. z o.o. – Druga sprawa to niezwodne i oszczędne silniki Kubota, znane na całym Świecie nie tylko z ciągników. Jednocześnie Czerwiak dodaje też, że w modelu M7040N przestronna kabina z płaską podłogą przeczy stereotypowi kabiny ciągnika sadowniczego. Innymi cechami ciągnika jest ponadprzeciętna zwrotność i oszczędny silnik diesla wpływający na zmniejszenie kosztów produkcji owoców.

Innym segmentem, w którym  marka Kubota zyskuje ogromne uznanie, są przede wszystkim gospodarstwa hodowlane, gdzie o ich sukcesie decyduje także doskonała  współpraca z ładowaczami czołowymi.  Zastosowanie przekładni stożkowej w konstrukcji przednich mostów pozwala na uzyskanie małego promienia zawracania oraz bezpieczne obciążanie ładowacza nawet przy pełnym skręcie kół.

Ciągniki Kubota w zakresie mocy 66-108 KM są objęte pełną gwarancją producenta na 3 lata lub 1500 motogodzin – bez żadnych dopłat. - Jesteśmy pewni, że sprzedaż marki Kubota będzie nadal rosła i już wkrótce zaprosimy Państwa na kolejny jubileusz – przekonuje Maciej Rujner, dyrektor zarządzający odpowiedzialny za sprzedaż ciągników komunalnych i rolniczych w Polsce.

Ciągniki Kubota zadebiutowały w Polsce w 2004 r, stopniowo zwiększając sprzedaż. Duży skok sprzedaży nastąpił w roku bieżącym, gdzie do końca listopada sprzedano 301 ciągników rolniczych i 48 ciągników komunalnych. Dla porównania przez cały rok 2010 sprzedano 130 ciągników rolniczych i 69 komunalnych.