Na targach KoneAgria w Tampere w tym roku po raz pierwszy firma CLAAS zaprezentowała swoje ciągniki. Oprócz maszyn żniwnych CLAAS na stoisku można było zobaczyć całą linię ciągników od modelu ATOS do AXION 900. Fińscy rolnicy i przedsiębiorcy czekali na ten krok. Byli zainteresowani technologią ciągników CLAAS i w związku z tym sprzedano już pierwszych pięć maszyn - informuje Marek Görlich, CLAAS Regional Manager. 

Görlich jest przekonany o wspólnym sukcesie: - Biorąc pod uwagę maszyny żniwne firma CLAAS jest liderem w Europie, a w ciągu ostatnich 12 lat ciągnik CLAAS zdobył również status produktu Premium.

CLAASF ma już wielu klientów w krajach bałtyckich, dlatego rozpoczęcie ich sprzedaży w Finlandii daje dalsze możliwości rozwoju. Dzięki temu marka CLAAS jest obecnie reprezentowana także w Finlandii z całym swoim asortymentem produktów. Poza tym Konekesko i CLAAS rozpoczynają od stycznia 2016 roku współpracę w krajach bałtyckich takich jak Estonia, Łotwa i Litwa. Dla wszystkich czterech państw podpisano długoterminową umowę o sprzedaży.

W ramach fińskiej wystawy techniki rolniczej po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowano przed komisją kilka z eksponatów. CLAAS otrzymał najwyższe wyróżnienie z trzema gwiazdkami za produkt ARION 400 PANORAMIC. 

- ARION 400 to bardzo ważny ciągnik dla fińskiego rolnictwa. 35 do 40 proc. rynku ciągników dotyczy tej klasy wydajnościowej pomiędzy 90 – 114 KM - podkreśla Jukka Keltto, Dyrektor działu maszyn rolniczych w Konekesko. W związku z targami KoneAgria, Konekesko i CLAAS rozpoczęły serię wspólnych pokazów ciągników CLAAS (CLASS Traktoren Roadshow) w całej Finlandii.