Polska jest czwartym co do wielkości rynkiem zbytu ciągników rolniczych w Europie i coraz ważniejszym dla japońskiego producenta ciągników – firmy Kubota. Aby zrealizować plany sprzedaży, Japończycy już od kilku lat co najmniej raz do roku odwiedzają Polskę, spotykają się z użytkownikami ciągników tej marki i notują uwagi odnośnie tych maszyn.

Sugestie i opinie rolników były jednym z głównych powodów zmian w ciągnikach, które zadebiutują na naszym rynku już we wrześniu. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć gruntowne przekonstruowanie skrzyni biegów w modelach o mocy 85 i 99 KM, którego celem jest poprawa precyzji zmiany biegów. Dodano także nadbieg zmniejszający zużycie paliwa przede wszystkim w transporcie.

Modele o mocy powyżej 100 KM zyskają zupełnie nową kabinę. Nawiewy klimatyzacji przeniesiono z dachu do deski rozdzielczej. Ponadto, na sugestie rolników odnoszące się do potrzeby bogatszego wyposażenia ciągników o mocy powyżej 110 KM (np. ciągnik M108S), nowy model M110GX) wyposażono w standardzie elektroniczne sterowanie tylnego podnośnika i biegi przełączane pod obciążeniem. W modelu o mocy 130 KM polscy rolnicy chcieli już widzieć amortyzację przedniej osi – nowy model M135GX będzie oferował taką opcję.