Opryskiwacze serii Egret składają się z 12 modeli o pojemnościach zbiornika: 2; 2,5 lub 3 tys. l i belkach o szerokości od 15 do 21 m. Czym charakteryzują się nowe opryskiwacze?

Opryskiwacze te mogą być wyposażone w belki o szerokości roboczej 15, 18, 20 oraz 21 m przy standardowej liczbie 5 sekcji (opcjonalnie liczbę sekcji układu cieczowego belki można rozszerzyć do 7 lub 9). Pompa hydrauliczna ma wydajność 260 l/min, a przy masie nieco ponad 2,6 t opryskiwacze te mają zapotrzebowanie na moc ciągnika na poziomie 80 KM.

Opryskiwacze Unia Egret – co je wyróżnia?

W nomenklaturze producenta opryskiwacze Egret są maszynami zaczepianymi o średniej wielkości. Charakteryzują się zwartą bryłą (znaną chociażby z modelu Plus), a ich głównymi atutami według producenta  są: belka składana niezależnie z możliwością redukcji do drugiej szerokości roboczej oraz komputer Spray, stanowiące wyposażenie standardowe maszyny.

Belka opryskiwacza Egret składana jest niezależnie z możliwością redukcji do drugiej szerokości roboczej 20/16 i 21/15 m fot. mat. prasowe
Belka opryskiwacza Egret składana jest niezależnie z możliwością redukcji do drugiej szerokości roboczej 20/16 i 21/15 m fot. mat. prasowe

Komputer Spray umożliwia m.in. automatyczne utrzymanie dawki oprysku niezależnie od prędkości jazdy, włączanie sekcji oprysku, sterowanie funkcjami hydrauliki belki, czy obsługę znacznika pianowego.

Komputer na wyświetlaczu monochromatycznym wskazuje najważniejsze parametry pracy takie jak chociażby ciśnienie robocze, prędkość jazdy, ilość wypryskanej cieczy, czy ilość opryskanych hektarów. W ramach wyposażenia dodatkowego klienci mogą zdecydować się na bardziej zaawansowane komputery wykorzystujące sygnał GPS.

Dodatkowo opryskiwacze te mogą być opcjonalnie wyposażone w pakiet specjalnych węży do aplikacji nawozów azotowych w formie cieczy.

Zapotrzebowanie na moc ciągnika według informacji producenta wynosi 80 KM fot. mat. prasowe
Zapotrzebowanie na moc ciągnika według informacji producenta wynosi 80 KM fot. mat. prasowe

Szeroki wybór wyposażenia dodatkowego

Opryskiwacze serii Egret mogą zostać skonfigurowane z dużą ilością opcji dodatkowych. W tym miejscu warto wspomnieć m.in. o trzech wariantach zaczepu - dyszel sztywny będący wyposażeniem standardowym, dyszel śledzący półautomatyczny umożliwiający prowadzenie opryskiwacza po śladach kół ciągnika oraz zaczep kulowy.

Z ciekawszych opcji klienci mogą się także zdecydować na mechaniczną amortyzację osi, myjkę zewnętrzną opryskiwacza, czy na oświetlenie nocne w technologii LED.