Polski producent rozpoczął właśnie wyprzedaż maszyn powystawowych a także tych wyprodukowanych w roku 2018 oraz w latach wcześniejszych.

Nowe i powystawowe

Producenci przyzwyczaili nas, że tego typu wyprzedaże organizowane są tuż przed zakończeniem roku. Unia postanowiła jednak wyjść przed szereg ogłaszając ofertę rabatową już we wrześniu.

W ramach oferty znajdziemy bardzo ciekawe maszyny – często wciąż nowe, a więc z powodzeniem mogą one zostać zakupione przy wykorzystaniu chociażby programu Modernizacji Gospodarstw Rolnych.

Atrakcyjna oferta

Przeglądając specjalną ofertę Unii natrafiliśmy na kilka intrygujących ofert. Oto niektóre z nich:

- Pług obracalny zawieszany Unia Ibis XXL 3+1. Maszyna wyprodukowana w 2018 r. sprzedawana jako fabrycznie nowa. W ramach wyposażenia pług posiada m.in. korpus płużny Long ze zgarniaczem, krój tarczowy fi 480 mm z zabezpieczeniem śrubowym oraz koło podporowe boczne z ogumieniem 10.0/80-12 z amortyzatorem. Producent posiada 3 takie pługi i są one oferowane do sprzedaży za niespełna 39 tys. zł brutto.

Pług obracalny zawieszany Unia Ibis XXL 3+1 fot. mat. prasowe
Pług obracalny zawieszany Unia Ibis XXL 3+1 fot. mat. prasowe

- Agregat do uprawy uproszczonej Kos Premium 4. Po raz kolejny mamy do czynienia z maszyną fabrycznie nową, wyprodukowaną w 2017 r. Agregat składa się z sekcji uprawowej, którą stanowią dwa rzędy zębów CX w rozstawie 370 mm, bronę zagarniającą typu B oraz wału packera o średnicy 500 mm. Maszyna wyceniona jest na 49 tys. zł brutto i jest to ostatni egzemplarz w sprzedaży.

Agregat do uprawy uproszczonej Kos Premium 4 fot. mat. prasowe
Agregat do uprawy uproszczonej Kos Premium 4 fot. mat. prasowe

- Agregat uprawowy półzawieszany Atlas II 3 P. Jest to maszyna potestowa, wyprodukowana w 2019 r. Atlas w ramach szerokości roboczej wynoszącej 3 m oferuje czterorzędową sekcję 30 zębów z głębokością pracy do 12 cm. Maszyna wyposażona jest ponadto w przedni wał strunowy o średnicy 400 mm oraz w podwójny wał croskill o tych samych wymiarach. Dzięki zamontowaniu podwozia z kołami o rozmiarze 360/65 R16 zapotrzebowanie mocy agregatu pomimo wagi wynoszącej 2,25 t oscyluje w graniach od 80 do 110 KM. Maszyna wyceniona jest na 46,4 tys. zł brutto.

Agregat uprawowy półzawieszany Atlas II 3 P fot. mat. prasowe
Agregat uprawowy półzawieszany Atlas II 3 P fot. mat. prasowe

-  Wał doprawiający Unia Teris LH Cambridge 5,3 – maszyna fabrycznie nowa, wyprodukowana w 2018 r. Elementem roboczym są pierścienie Cambridge o średnicy 530 mm. Wał składany hydraulicznie z dodatkową blokadą transportową. Jest to jedyny egzemplarz tej maszyny w ofercie wyprzedażowej, a jego cena została ustalona na 29 tys. zł brutto.

Wał doprawiający Unia Teris LH Cambridge 5,3 fot. mat. prasowe
Wał doprawiający Unia Teris LH Cambridge 5,3 fot. mat. prasowe

- Pług obracalny Ibis Vario 5 – w czeluściach magazynu Unii natrafimy także na maszynę wyprodukowaną w 2007 r., która jest oferowana jako fabrycznie nowa. Ze względu na wiek, pług ten wystawiony jest na sprzedaż w cenie 36,7 tys. zł brutto.

Pług obracalny Ibis Vario 5 fot. mat. prasowe
Pług obracalny Ibis Vario 5 fot. mat. prasowe

To tylko nieliczne z oferowanych maszyn. Z całością oferty można się zapoznać na stronie internetowej Unii. Warto się jednak pospieszyć, gdyż liczba produktów objętych wyprzedażą jest mocno ograniczona.