Nowego Bizona, jak wskazuje oznaczenie, wyposażono w skrzynię o pojemności 16 m3, opcjonalnie z układem ważenia oferującym dokładność do 20 kg. Wyposażenie przyczepy w drukarkę daje możliwość wydruku danych dotyczących masy ładunku. Podobnie jak pozostałe tego typu konstrukcje, również Bizon przeznaczony jest przede wszystkim do transportu i przeładunku zbóż, ziaren słonecznika, kukurydzy, rzepaku czy nawozów granulowanych.

Jeśli chodzi o sam system przeładunku, składa się on z dwóch podajników ślimakowych na dnie skrzyni ze zmiennym skokiem, mającym zapobiegać zatorom podczas tego procesu. Napędzany z WOM ciągnika za pośrednictwem przekładni pionowy podajnik ma średnicę 400 mm. Zakończony jest regulowanym hydraulicznie lejem, pozwalającym na kierowanie strumieniem przeładowywanego materiału.

Przyczepę można wyposażyć w hydraulicznie sterowaną plandeką i komputer Superior, pozwalający na sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny. Bizon 16 może być agregowany z ciągnikami o niewielkiej mocy, bo już od 120 KM. 

Podczas targów na stoisku mogliśmy też zobaczyć prasę zmiennokomorową z serii DF 1,7 z nowym zespołem podającym składającym się z dzielonego krzywkowego podbieracza o szerokości roboczej 2,3 m i rotora ze stali hardox współpracującego z dwudziestoma nożami.

Kolejna nowość to siewnik do wysiewu traw Fenix Grass 1000/3, o którym więcej można przeczytać tutaj: Unia wchodzi w siew bezpośredni